W niedużym wnętrzu telewizor zamontowany został na specjalnym wysięgniku przy suficie na środku pokoju. Dzięki czemu można go oglądać z każdej części pomieszczenia. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W niedużym wnętrzu telewizor zamontowany został na specjalnym wysięgniku przy suficie na środku pokoju. Dzięki czemu można go oglądać z każdej części pomieszczenia. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
07 paź 2015 13:22

Telewizor w salonie. Galeria zdjęć

Gdzie zawiesić telewizor w salonie? Zobaczcie pomysły projektantów wnętrz.

Choć posiadanie telewizora we współczesnych czasach jest rzeczą całkiem zwyczajną, zaś jego brak - po prostu ekstrawagancją, to jego wkomponowanie w aranżację salonu do najprostszych nie należy. Jak zatem wyeksponować nasz odbiornik telewizyjny, by nie tylko cieszył oko podczas oglądania ulubionych filmów czy telewizji?

Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie telewizora na ścianie. Możemy zawiesić nasz telewizor w dowolnym miejscu, a co najważniejsze na optymalnej - względem siedzisk zestawu wypoczynkowego - wysokości. Jednakże kluczem do sukcesu będzie wpasowanie go w stylistykę wnętrza. W nowoczesnych salonach możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie, przy której nie ustawimy żadnych mebli bądź też ograniczymy je do minimum.

Warto jednak wtedy udekorować samą ścianę – cegła, kamień czy też kolorowa farba bądź oryginalna tapeta sprawdzą się w tej roli doskonale. W pokojach dziennych o tradycyjnej stylistyce najlepiej zawiesić telewizor nad stylową szafką, komodą czy nawet biokominkiem. Ich ciekawa forma odciągnie wzrok od nowoczesnego kształtu telewizora.

Nie można także zapomnieć o tradycyjnych już szafkach RTV, które są nie tylko doskonałym miejscem na telewizor, ale też pomieszczą wszelkiego rodzaju sprzęt audiowizualny, a przy tym pozwolą ukryć zbędne dla oka kable. Wśród obecnych na rynku produktów odnajdziemy modele szafek idealne do nowoczesnych salonów – w ciepłym kolorze drewna, białe a nawet tak modne szare, jak i te dedykowane do przestrzeni klasycznych, u których pierwotnych wzorców nawet nie było wyobrażenia o telewizji, grach video czy internecie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Sławek Janicki, 2015-10-16 19:44:24

    Dość modne widzę ostatnio rozwiązanie ze ścianą z białej cegły w tle.

POLECAMY W SERWISACH