• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 gru 2008 09:49

W walce z alergią

Jak się bronić przed alergią we własnym mieszkaniu? Oto kilka rad

Alergia potrafi nieźle zatruć nam życie. Włochaty dywan, stara kanapa, przyczajony w kącie kurz, wszystko w naszym otoczeniu “doprowadza nas do łez” albo wywołuje uciążliwy katar. Jak się przed tym bronić? Co może osłabić ten codzienny, zmasowany atak alergenów? Oto kilka rad, które spróbujmy zamienić w skuteczną broń przeciwko alegrii.
Chłodziarko-zamrażarka KGS 39P90 firmy Bosch chroni produkty przed rozwojem szkodliwych bakterii i mikroorganizmów. Wyposażona w powłokę antybakteryjną, opartą na jonach srebra, zapewnia higieniczne warunki przechowywania żywności. Cena: ok 4.999 zł, Bosch.

Bosch
fot. Bosch

Szklany stolik to idealny mebel do wyposażenia salonu alergika. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, ponieważ ma gładką, dobrze zmywalną powierzchnię. A przy tym, nic nie odbywa się tutaj kosztem formy, która także jest wyjątkowo atrakcyjna. Dostępny w kolorach: czarnym lub przeźroczystym. Cena: od ok. 2.800 zł, Calligaris.

Calligaris
fot. Calligaris

Zamiast miękkich wykładzin i puszystych dywanów, które są siedliskiem alergenów, warto wyłożyć podłogę twardym materiałem(lineoleum, drewno, panele) i ozdobić ją łatwymi w praniu bawełnianymi dywanikami. Doskonałym sprzętem do pielęgnacji i czyszczenia tego typu powierzchni jest odkurzacz Dyson DC20 Parquet, wyposażony w specjalną ssawkę. Cena: ok. 1.989 zł, Dyson.

Dyson
fot. Dyson

Ulgę w dolegliwościach związanych z katarem przyniesie elektryczny inhalator Elta GS101. W czasie korzystanie z tego urządzenia nie musimy nakrywać głowy ręcznikiem. Plastikowa maska o anatomicznym kształcie, ułatwi nam wdychanie leczniczej pary, a wykonana ze stali szlachetnej podstawa do podgrzewania wody, umożliwi regulowanie temperatury naparu ziół czy olejków eterycznych. Moc: 80 W. Wysokość: 52 cm. Cena: ok. 29,90 zł, Elta.

Elta
fot. Elta

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH