Cytrynowe żółcienie w połączaniu z szarością to trend kolorystyczny na 2016. Fot. Śnieżka.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Cytrynowe żółcienie w połączaniu z szarością to trend kolorystyczny na 2016. Fot. Śnieżka.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
20 marz 2016 17:23

Wiosna w salonie. Ściany w świeżych kolorach [inspiracje]

Wiosna tuż, tuż... Warto pomyśleć o remoncie  mieszkania. Wiosenne kolory na pewno ożywią aranżację salonu.

Wiosna kusi świeżymi kolorami o intensywnym wybarwieniu. Poznajcie kolory tej najpiękniejszej pory roku:

Żółty jak słońce

Żółty – kolor ciepła, barwa gorących plaż i letnich wspomnień. Wywołuje w nas radość i pobudza do życia. Jest najjaśniejszym kolorem, swoistym zastrzykiem pewności siebie, poleca się go osobom, które unikają podejmowania decyzji. Rozładowuje napięcia i konflikty. Jego przesyt powoduje jednak irytację, pogarsza samopoczucie. Niewskazany dla osób wrażliwych na krytykę i niestabilnych.

Niebieski jak niebo

Niebieski – wspomnienie beztroskich chwil pod błękitem nieba w otoczeniu spokojnej głębi oceanu. Dodaje lekkości, spokoju, relaksu, pobudza do pracy. Kolor chłodny. Jest symbolem zarówno lodowatej, zimowej pogody, jak i rześkiego powietrza. Wskazany dla wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Sprzyja samodzielności, wspiera intuicję, ułatwia podejmowanie decyzji. Niewskazany dla przygnębionych i zdenerwowanych.

Zielony jak trawa

Zielony - odprężający, kolor wiosennych wzgórz. Wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zieleń nie powoduje ani pasywnych, ani aktywnych odczuć. Zalecany dla nadmiernie aktywnych, mających trudności z podejmowaniem decyzji i zachowaniem jasności sądów, zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych. Niewskazany dla potrzebujących energii do działania, sprzyja nudzie powolności i bierności.

Pomarańczowy jak... pomarańcze

Pomarańczowy – radość, młodość, nowoczesność, otwartość. Sprzyja pogodnym myślom. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości. Niewskazany dla osób, które czują się osamotnione, zagubione.

Źródło: Dekoral

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH