• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 sty 2010 11:10

Wnętrze z akwarium

Jak zaaranżować wnętrze o pow. 50 m2 z dużym akwarium 200x50 cm?

Jak zaaranżować pomieszczenie o pow. 50 m2 (kuchnia, jadalnia, salon z kominkiem) z dużym akwarium 200x50 cm?Proszę o pomoc w zaaranżowaniu pomieszczenia o wielkości ok. 50 m2. Ma tutaj znajdować się kuchnia z jadalnią i salon z kominkiem. Ważną rzeczą jest, że musi też stanąć tam akwarium o wymiarach 200x50 cm. Dziękuję i pozdrawiam” – arturur (dział architekt radzi magazynu "Świat Łazienek i Kuchni" 1-2010)

' title=

Układ ścian i pionów instalacyjnych determinuje główny układ przestrzeni dziennej, w której wyróżnić możemy trzy strefy: kuchenną, jadalnianą i telewizyjną. Mamy do dyspozycji wydłużoną otwartą przestrzeń, w której poprzez odmienną kolorystykę, różne ustawienie sprzętów, a głównie usytuowanie sporego akwarium, uzyskać możemy zupełnie różny klimat. Aby zaspokoić indywidualne potrzeby użytkowników, proponuję dwa różne rozwiązania, w których akwarium jest głównym elementem dekoracyjnym. Najbardziej korzystnym układem zabudowy kuchennej jest układ w kształcie litery U, jednak i w tym przypadku proponuję dwa sposoby rozmieszczenia sprzętów kuchennych. Układ taki pozwala uzyskać jak największą powierzchnię blatów roboczych pod którymi możemy ukryć sporą ilość szafek i szuflad na sprzęty kuchenne.

WARIANT 1

' title=

Całkowicie otwarta przestrzeń tworzy współgrającą i wzajemnie uzupełniającą się kompozycję, w której akwarium jest sercem. Duży – 50x200 cm – zbiornik jest widoczny z każdego punktu przestrzeni dziennej. Połączenie trzech stref (kuchennej, jadalnianej i wypoczynkowej) daje przestronną część dzienną, którą optycznie podzielić możemy odmiennym materiałem posadzki, układem sufitów podwieszanych lub nawet układem sprzętów. W ten sposób można stworzyć modne wnętrze, jakim obecnie jest połączenie kuchni, jadalni i salonu w jedną całość. W rozwiązaniu tym akwarium usytuowane jest w zabudowie ściennej. Wokół niego jest miejsce na szafki czy półki na elementy dekoracyjne. Dzięki temu podwodny świat może być podziwiany ze wszystkich miejsc strefy dziennej. W części kuchennej za akwarium proponuję wysoką zabudowę ze schowkami mieszczącą lodówkę, piekarnik czy mikrofalówkę. Blat kuchenny w kształcie litery U zakończony jest barkiem z wysokimi hokerami. Przestrzeń pod barkiem od strony jadalni sugeruję wykorzystać na szafki czy półki na wino. Ustawienie sofy narożnej wyodrębnia i zamyka granice strefy wypoczynkowej z TV i kominkiem. Ciekawym i funkcjonalnym elementem w tym przypadku może być szafka usytuowana wzdłuż krótszego boku sofy, będąca wygodnym miejscem na odłożenie książki czy kieliszka z winem, jak również mieszcząca szereg półek dostępnych od strony jadalni. Usytuowanie płyty grzewczej na półwyspie umożliwia osobie przygotowującej posiłek stały kontakt z gośćmi czy resztą domowników.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH