Specjalnie na Wielkanoc Empik przygotował kolekcję Pastelowe Święta, w której można znaleźć porcelanowe figurki kurcząt, ptaszków i zajączków, a także urocze kubki i filiżanki. Wszystko utrzymane w świeżej, pastelowej kolorystyce. Fot. Empik.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Autor: Joanna Buharewicz
01 kwi 2015 08:22

Dekoracje na Wielkanoc – 20 pięknych zdjęć

Wesołe zajączki, kolorowe kwiaty i eleganckie porcelanowe pisanki – prezentujemy inspirujące pomysły na wielkanocne dekoracje mieszkania.

Zajączki, jajka, motyle i kwiaty to oczywiście najczęstsze motywy wielkanocnych dekoracji, które zdominowały także tegoroczne kolekcje. Przy pomocy odpowiednich dodatków i bibelotów bez problemu zaaranżujemy wnętrze lub świąteczny stół.

Zajączek to bohater wielkanocnych aranżacji szczególnie lubiany przez dzieci. Jak co roku w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć niezliczoną ilość figurek przedstawiających tego uroczego zwierzaka z długimi uszami. Nic dziwnego, że tak chętnie sięgamy po ten umowny symbol świąt – to wszak wielkanocny zajączek obdarowuje najmłodszych upominkami.

W tym roku w sklepach znanych marek można znaleźć bardzo wiele porcelanowych i ceramicznych zajączków, ale znajdą się także np. drewniane. Kolorystyka takich figurek jest bardzo różnorodna – od pasteli po intensywne odcienie niebieskości. Niektóre zajączki natomiast wyglądają jakby wyskoczyły wprost z bajek. To tymi zapewne chętnie pobawią się najmłodsi.

Jednak Święta Wielkanocne nie mogą odbyć się bez ich głównego symbolu, jakim jest jajko. Zawieszki w tym kształcie powieszone na świeżych gałązkach będą szczególnie przyjemną dekoracją. Można wybierać spośród eksluzywnych porcelanowych zawieszek, poprzez ceramiczne i szklane, aż po plastikowe. Jajka występują też w wersji lampionów, świeczników, figurek i świeczek.

Skoro jajko, to i kura. Również te ptaki mają swoją silną reprezentację wśród wielkanocnych ozdób. Wiele marek stawia także na kwiaty i motyle. Te uniwersalne motywy znakomicie sprawdzą się jako ozdoby podczas tak wiosennego święta, jakim jest Wielkanoc.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH