Nowoczesny charakter salonu podkreśla skórzany dywan. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Nowoczesny charakter salonu podkreśla skórzany dywan. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
07 gru 2015 14:53

Dywan w salonie. Hit czy kit?

Dla niektórych to salonowe must have. Inni już dawno się go pozbyli. Dywan w salonie to hit czy kit?

Jeszcze do niedawna dominującym trendem w wystroju wnętrz były niczym nieosłonięte podłogi. Eksponowaliśmy deski, panele, parkiety, kafle. Obecnie do łask wróciły dywany. I nic dziwnego! Bo co innego lepiej niż dywan ociepli mieszkanie, powita rano bose stopy lub stanie się wygodnym podłogowym siedziskiem? Współczesne kobierce kuszą oryginalnymi wzorami, inspirującymi kolorami, nietypowymi kształtami.

Kupno dywanu nie należy do najłatwiejszych zadań. Musimy go dopasować do wyglądu mebli, koloru ścian czy pozostałych dodatków znajdujących się w pomieszczeniu. Na szczęście wybór jest duży: stylowe - klasyczne lub nowoczesne, zachwycające bogactwem kolorów i wzorów.

Kupując dywan kierujemy się przede wszystkim jego wyglądem. I dobrze. Jest on kolejnym dodatkiem, który ma za zadanie ozdobić nasze wnętrze. Jednak poza funkcją dekoracyjną, powinien być praktyczny. Dlatego zwróćmy uwagę na jego rodzaj oraz materiał z jakiego został wykonany. Jest to szczególnie ważne, gdy jesteśmy alergikami lub mieszkamy w domu ze zwierzakami.

Nowy dywan w mgnieniu oka odświeży, a przede wszystkim ociepli wystrój mieszkania. Jest łatwy w utrzymaniu. Wystarczy go spryskać odpowiednim preparatem, a następnie przetrzeć gąbką.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH