Model z kolekcji Formosa. Fot. Nanimarquina.

Zobacz galerię [30 zdjęć]

Model z kolekcji Formosa. Fot. Nanimarquina.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
06 kwi 2014 05:08

Dywany w nowoczesnym salonie. Do chodzenia i nie tylko

Dywan w salonie może być nie tylko ozdobą, ale i bardzo praktycznym dodatkiem. Stanowić mocny akcent w aranżacji lub jedynie subtelne jej tło. Być może w naszej galerii znajdziesz model idealny dla siebie…

Dobrze dobrany dywan idealnie komponuje się z wystrojem pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej odchodzi się od zasłaniania dywanem całej podłogi. W salonie często służy do wyznaczenia rodzinnej strefy telewizyjnej, kącika wypoczynkowego czy przestrzeni dla gości.

Wzory i kolory

W zależności od naszego gustu, dywan może być mocnym detalem w aranżacji lub subtelnym jej uzupełnieniem. Wzór do nowoczesnego wnętrza powinien opierać się na figurach geometrycznych lub ilustracjach graficznych. Sprawdzą się także modele z drobnym wzorem, jednolite oraz melanżowe. Szerokie pole do popisu mamy natomiast w kwestii kolorystyki. W minimalistycznej aranżacji dobrze będzie wyglądać dywan o neutralnej barwie, jak również w kolorze krzykliwego różu, turkusu czy czerwieni.  

Wiedza praktyczna

Kupując dywan należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i informacje zawarte na metce. Ważna jest gęstość runa dywanu, którą określa liczba punktów na metr kwadratowy. Im jest ona większa, tym lepiej. Niezbędne minimum to 150 tysięcy punktów na metr. Dobra jakość zaczyna się od 500 tysięcy, natomiast więcej punktów szereguje dywan w kategorii luksusowych. Wyjątek stanowią puszyste, dywany z długim runem, których grube włókna nie pozwalają na duże zagęszczenie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH