Przestronne wnętrze całe zostało skąpane w jasnych, przytulnych beżach, których jednolity charakter przerywa różnorodność zastosowanych tu faktur i materiałów. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Przestronne wnętrze całe zostało skąpane w jasnych, przytulnych beżach, których jednolity charakter przerywa różnorodność zastosowanych tu faktur i materiałów. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
05 gru 2014 15:33

Eleganckie wnętrza. Gotowe pomysły na wystrój salonu

Modne szarości, subtelne biele czy ciepłe beże i brązy? Jaka jest recepta na aranżację pięknego salonu? Zobaczcie gotowe rozwiązania.

Modne szarości

Szary to najmodniejszy kolor tego roku. I choć kojarzy się z minimalistycznymi, chłodnymi, wręcz loftowymi wnętrzami, to przecież jest jednym z najbardziej neutralnych kolorów w całej palecie barw. Dzięki temu doskonale wtapia się w każdą aranżację. W nowoczesnej czy tradycyjnej poetyce – barwa szara odnajdzie się znakomicie. Doskonale pasuje do chłodnych błękitów i kobiecych róży. Współgra z naturalnymi materiałami – jak kamień i drewno, ale też podkreśla stylistykę glamour. Idealnie komponuje się bielą i czernią.

Subtelna biel

Biel to kolor uniwersalny i ponadczasowy. Doskonale odnajduje się w każdej stylistyce, a do tego nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego jeśli szukacie pomysłu na salon idealny, warto sięgnąć właśnie po biel. Znakomicie sprawdzi się ona zarówno jako motyw przewodni wystroju całej przestrzeni, ale też jako tło dla przeróżnych wariacji aranżacyjnych. Pomalowane na biało ściany salonu staną się piękną ozdobą salonu urządzonego w stylu klasycznym. Biel świetnie sprawdzi się także we wnętrzach o minimalistycznym charakterze. Połączona z szarościami stworzą subtelną aranżację, w której designerskie meble czy oświetlenie naprawdę zagrają pierwsze skrzypce.

Ciepłe beże i brązy

Beże i brązy to ulubione kolory Polaków. I choć czasami wydają się barwami zbyt związanymi z klasycznym wystrojem wnętrz, to przecież ich ocieplająca moc oraz pierwotny związek z naturą czynią je kolorami neutralnymi, uniwersalnymi i ponadczasowymi. Beże i brązy to najodpowiedniejsze kolory dla osób, które lubią aranżacyjny ład i spokój, a przy tym cenią sobie ciepłą, domową atmosferę. Te najbezpieczniejsze z całej palety barw kolory pozwolą stworzyć przytulne wnętrze, z którego będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH