Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nieduży salon pomieścił zarówno skórzany zestaw wypoczynkowy, jak i praktyczną meblościankę. Całość utrzymana w nieśmiertelnym duecie - beż i brąz. Projekt: Piotr Gierałtowski. Fot. Bartosz Jarosz.

Nieduży salon pomieścił zarówno skórzany zestaw wypoczynkowy, jak i praktyczną meblościankę. Całość utrzymana w nieśmiertelnym duecie - beż i brąz. Projekt: Piotr Gierałtowski. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 17 lip 2015 13:31 (aktualizacja: 30 lip 2015 08:29)

Jak urządzaliśmy salon 15 lat temu

15 lat temu w naszych wnętrzach niepodzielnie rządziły beże i brązy, a synonimem dobrego smaku był skórzany zestaw wypoczynkowy. Zobaczcie sami.

W salonach sprzed piętnastu lat niepodzielnie rządziły beże i brązy. Te neutralne kolory o ciepłym wybarwieniu stanowiły o całej aranżacji wnętrza: od ścian i podłóg poczynając, poprzez meble tapicerowane i skrzyniowe, na dodatkach kończąc.

Charakterystycznym, choć z pozoru mało istotnym rozwiązaniem typowym dla salonów sprzed piętnastu lat, były meble skrzyniowe w ciemnym kolorze drewna. Szczególną popularnością cieszyła się barwa wenge. Ten bardzo ciemny kolor drewna przypadł nam do gustu i każdy chciał mieć meble właśnie w tym wybarwieniu.

Ciemne, drewniane meble ocieplały beże. Kolory z tej właśnie palety barw zdobiły ściany i podłogi naszych salonów. Doskonale korespondowały one bowiem z ciemnym drewnem, podkreślając jego naturalne walory. Idealnie też rozświetlały przestrzeń, optycznie ją powiększając.

Beże przede wszystkim zdominowały jednak kolorystykę zestawów wypoczynkowych. Te musiały być duże, wygodne, złożone z wielu elementów, a przede wszystkim tapicerowane w skórze. Skóra bowiem w tym okresie była synonimem wygody i luksusu.


.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA