Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Galeria obrazów z domowym gabinecie. Fot. Baldassare La Rizza.

  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 20 lut 2014 05:44

Jak wyeksponować dzieła sztuki i zdjęcia? Domowa galeria

Domowa galeria to doskonały sposób na nadanie gabinetowi indywidualnego charakteru i podkreślenie osobowości jego gospodarza. Zawieszone na ścianie obrazy czy zdjęcia nie tylko przywołają miłe wspomnienia, ale też będą przykuwały uwagę i stanowiły ozdobę biura.

W gabinetowej galerii dobrze będą prezentowały się zdjęcia rodzinne, portrety, pejzaże z podróży czy fotografie obrazujące zainteresowania właściciela. W ramkach można zamieścić również namalowane przez dzieci  obrazki, fragmenty ozdobnych tkanin i oczywiście dzieła sztuki. Warto także  wyeksponować certyfikaty i dyplomy, potwierdzające nasze kwalifikacje, a tym samym wzmacniające profesjonalny wizerunek firmy.    

Tradycyjnie lub z wyobraźnią

Ramy i ramki powinny pasować do stylu domowego biura. We wnętrzu nowoczesnym możemy sobie pozwolić na mieszanie i łączenie nie tylko zawartości ramek, ale też samych oprawek. Zestawienie w galerii ramek mniejszych z wielkimi czy owalnych z prostokątnymi wniesie do miejsca pracy odrobinę ekstrawagancji. Klasą tradycyjnego gabinetu podkreśli natomiast galeria, w której wszystkie ramki są w takim samym kształcie i kolorze. 

Odpowiednia konfiguracja

Podczas tworzenia domowej galerii ważny jest też sposób, w jaki chcemy powiesić ramki. Z mniejszych ramek możemy stworzyć galerię pozornie chaotyczną lub zestawić je w sposób uporządkowany. Oprawy w większych rozmiarach, szczególnie dzieła sztuki, najlepiej wyglądają powieszone w idealnie równych liniach i odległościach. 

Ustalanie odległości między obrazami. Fot. Bosch.
Ustalanie odległości między obrazami. Fot. Bosch.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA