W niewielkim salonie ścianę z telewizorem pomalowano na intensywny oliwkowy kolor. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W niewielkim salonie ścianę z telewizorem pomalowano na intensywny oliwkowy kolor. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
09 cze 2015 15:11

Kolor w salonie. 15 przykładowych aranżacji

Kolor w salonie nie musi od razu kojarzyć się z pomalowanym na czerwono wnętrzem. Można go dawkować na wiele sposobów. Wszystko zależy od naszych upodobań i... temperamentu.

Nic nie ożywi przestrzeni salonu tak, jak kolor. I choć nie każdy z nas lubuje się w intensywnych barwach, to mimo wszystko nie należy z niego rezygnować. Kolor bowiem doskonale wpływa na dobre samopoczucie i dodaje energii na każdy dzień. Warto więc zaprosić go do swego wnętrza. 

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami koloru we wnętrzach bądź po prosto uważamy aranżacje zdominowane przez intensywne barwy za zbyt krzykliwe, a przez to przytłaczające - postawmy na kolorowe dodatki. Turkusowe poduszki, żółte naczynia dekoracyjne czy też różowe klosze lamp sprawdzą się w każdym wnętrzu, dodając mu odrobinę szaleństwa, a gdy się z nudzą z powodzeniem możemy zastąpić je innymi. Stąd kolorowe dodatki to idealne rozwiązanie dla osób lubiących stonowane, a co za tym idzie bezpieczne aranżacje wnętrz.

Idąc o krok naprzód możemy zdecydować się na kolorowe meble. Choć na rynku możemy znaleźć intensywne w barwie szafki rtv czy regały na książki, to bardziej powszechnym rozwiązaniem jest wybór kolorowej tapicerki dla sofy lub fotela. Czerwony narożnik doskonale podkreśli minimalistyczny wystrój wnętrza, zaś żółty fotel ożywi nowoczesną aranżację.

Kolorowe ściany zachwycą miłośników intensywnych barw. To rozwiązanie dla osób pełnych życiowej energii, pełnych pasji i niepozbawionych odwagi - także tej w urządzaniu wnętrz. Ekspresyjny kolor to doskonały sposób na dodanie naszej aranżacji wigoru. Nie należy jednak przesadzać. Najlepiej zdecydować się na pomalowanie jednej ze ścian, np. tej z telewizorem.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Hilda, 2015-06-10 12:53:51

    To dziwne, kolory? :)) przecież wszystko \"musi\" być białe. :))

POLECAMY W SERWISACH