Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kwiatowe nowości od Dekornika pozwolą odmienić dom przy okazji wiosennych porządków i stworzą we wnętrzu romantyczną aurę – wiecznej wiosny. Fot. Dekornik.

Kwiatowe nowości od Dekornika pozwolą odmienić dom przy okazji wiosennych porządków i stworzą we wnętrzu romantyczną aurę – wiecznej wiosny. Fot. Dekornik.
  • Autor: Joanna Buharewicz
  • 05 marz 2015 10:08 (aktualizacja: 31 marz 2015 08:26)

Kolorowe dodatki. Prosty sposób na metamorfozę wnętrza

Pastelowe tkaniny, kwiatowe wzory, kolorowe dodatki i piękne fototapety pomogą zaprosić wiosnę do wnętrza. Przedstawiamy wiosenne inspiracje, które będą pasowały do każdego wnętrza.

Zanim wiosna rozgości się na dobre, warto odświeżyć domy i mieszkania, przegonić zimowe szarości i wybrać dodatki, które dodadzą wnętrzom energii i radości. Czasem wymaga to większego wkładu pracy, a czasem wystarczy kilka drobnych zmian, żeby salon czy kuchnia się zazieleniły.

Pastelowe tkaniny

To za ich pomocą najłatwiej odmienić mieszkanie. Zasłony czy rolety z kwiatowym wzorem tak samo dobrze sprawdzą się w kuchni, jak i w salonie. Pastelowe poszewki na poduszki do dobry wybór tak samo do salonu, jak do sypialni. Tutaj dodatkowo jasna pościel w motyle czy kwiaty odświeży miejsce nocnego relaksu.

Na kolorowe tkaniny można też postawić przy wyborze mebli – soczyście zielony narożnik czy obita kwietną tapicerką sofa będą radosnymi elementami wystroju na wiosenne i letnie miesiące, zaś podczas kolejnej zimy nie dadzą zapomnieć o cieple i słońcu.

Kolorowe dodatki

Barwne dozowniki do mydła, wesołe bibeloty w kształcie ptaszków czy motyli, kolorowe wazony i ozdobne doniczki... Jeśli chodzi o wiosenną dekorację – jest z czego wybierać. Pamiętajmy tylko o zachowaniu umiaru: współczesne wnętrza nie lubią przesytu i z reguły wystarczy kilka dyskretnych szczegółów, żeby wiosna zagościła w mieszkaniu bez zbędnej przesady.

Barwny stół

Biała klasyczna zastawa świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Znane marki w swoich wiosennych kolekcjach wykorzystują motywy kwiatów i motyli, ozdabiając nimi białą porcelanę i ceramikę, dzięki czemu stoły wyglądają jak kwietna łąka czy rój motyli. Kiedy dodamy do tego odpowiedni obrus i inne dodatki, jadalnia podczas wiosennych posiłków będzie wyglądać niezwykle radośnie i energetyzująco.

Wiosenne ściany

Fototapeta wymaga na pewno większego nakładu pracy i pieniędzy oraz jest rozwiązaniem na więcej niż jeden sezon. Jeśli jednak lubimy mieć wiosnę w mieszkaniu również zimą, jest to na pewno świetny pomysł, żeby odświeżyć wystrój mieszkania. Wśród fototapet z kwiatowymi motywami znaleźć można nieskończoną ilość inspiracji.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA