Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fototapeta z motywem lasu. Most zwodzony optycznie powiększy przestrzeń. Fot. Minka.pl.

Fototapeta z motywem lasu. Most zwodzony optycznie powiększy przestrzeń. Fot. Minka.pl.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 21 kwi 2015 12:56 (aktualizacja: 24 kwi 2015 11:12)

Mały salon. Tak optycznie go powiększysz

Jak optycznie powiększyć przestrzeń salonu? Z pomocą przyjdą modne fototapety z efektem głębi.

Sprawdzonych sposobów na optycznie powiększenie przestrzenie jest co najmniej kilka. Należy do nich m.in. stosowanie jasnej kolorystki ścian i podłóg, podwieszenie mebli, wybór frontów w wysokim połysku czy też wykorzystywanie luster. Jednak większość z nich wymaga nie tylko generalnego remontu, ale i sporych nakładów finansowych. Jak więc zatem w sposób prosty i niedrogi powiększyć optycznie przestrzeń naszego salonu?

Z pomocą przyjdą fototapety. I choć większości z nas ciągle kojarzą się one z minioną epoką PRL-u, to w gruncie rzeczy nie mają nic wspólnego z tymi stosowanymi przed laty sposobami dekoracji wnętrz. Współczesne fototapety zachwycają zarówno wysoką jakością wydruku, jak i niezwykle bogatą galeria zdjęć i motywów.

Te coraz chętniej wybierane przez nas rozwiązanie ma też kilka dodatkowych zalet. Poza tym, że jest powszechnie dostępne i stosunkowo niedrogie, może również optycznie powiększyć przestrzeń naszego wnętrza. A to za sprawą wzorów z tzw. efektem głębi. Most zwodzony, leśna śnieżka czy nawet wielkomiejska autostrada uwiecznione na fototapecie stworzą wizualne złudzenie przeniesionej w głąb obrazu perspektywy. To sprawia, że nasz salon wyda się o wiele większy i bardziej przestronny, niż jest w rzeczywistości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA