Otwartą strefa dzienna, podobnie jak całe mieszkanie, urządzono w loftowym klimacie. Podkreśla go wyłożona czerwona cegłą ściana.  Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Otwartą strefa dzienna, podobnie jak całe mieszkanie, urządzono w loftowym klimacie. Podkreśla go wyłożona czerwona cegłą ściana. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
13 wrz 2014 21:45

Męskie wnętrze. Jak urządzić salon z charakterem

Zdecydowany, wyrazisty, a przy tym przebojowy. Salon w męskim stylu musi mieć charakter.

Urządzając salon zazwyczaj kierujemy się aktualnymi trendami, poszukując modnych aranżacji w określonej stylistyce. Dzielimy wnętrza na nowoczesne i klasyczne, glamour i minimalistyczne czy industrialne, loftowe, retro, a nawet vintage.

Wnętrze ma płeć

Tymczasem nie od dziś wiadomo, że wnętrze ma płeć. Śmiało więc możemy wyróżnić przestrzenie kobiece i męskie. Te pierwsze określić jest stosunkowo prosto. Kobiece wnętrza ubrane są w ekstrawaganckie róże, ciepłe beże i subtelne biele. Lubią błyszczeć i przyciągać uwagę swą urodą. Poza tym potrzebują licznych dodatków, dekoracji i ozdób. Po prostu muszą zachwycać.

Męski charakter

A jaki jest salon w męskim stylu? Na pewno zdecydowany. Nie ma tu miejsca na zbędne bibeloty, bogate kolekcje filiżanek czy rodzinnych pamiątek. Nie może jednak zabraknąć dużego telewizora – najlepiej z kinem domowym, a przede wszystkim obszernej, wygodnej kanapy. To wokół niej zorganizowane jest życie domowe mężczyzny. A na poważnie? Wnętrze w męskim stylu musi mieć charakter. Minimalistyczne, nieprzeładowane, utrzymane w stonowanych barwach, a mimo to wyraziste. Tak jak prawdziwy mężczyzna – im bardziej je poznajesz, tym mocniej zachwyca.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH