Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Dekoria.pl

Fot. Dekoria.pl
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 22 kwi 2016 15:26 (aktualizacja: 22 kwi 2016 21:02)

Metamorfoza salonu: tak szybko i niedrogo odmienisz wnętrze

Za oknem słońce, rozbudzona do życia przyroda, a Twój salon wydaje się być przygaszony i pozbawiony dawnego wyrazu? Mamy na to radę.

Doskonale wiemy, że ze względu na spore wydatki nie zawsze możemy pozwolić sobie teraz na generalny remont, ale jak to mówią – na wszystko jest jakieś lekarstwo. Diabeł bowiem tkwi w szczegółach i czasami zmiana tylko jednego elementu wystroju wnętrza, pozwala odświeżyć wygląd całości.

Idealnym sposobem na szybką i tanią odmianę salonu jest odświeżenie jego najważniejszego elementu – sofy. Nie musimy od razu wydawać fortuny na kupno nowej, ani tym bardziej rozstawać się z tą, która dobrze nam służy. Wystarczy zmienić opatrzone wszystkim obicie, a salon od razu odzyska dawny blask.Jeżeli nasz salon utrzymany jest w stonowanej kolorystyce warto pomyśleć o odważniejszym kolorze, np. intensywnej czerwieni. Taki zabieg, z pewnością doda wnętrzu charakteru.

Dobrym pomysłem w takiej sytuacji, może być też wykorzystanie tkaniny ze wzorem lub o oryginalnej strukturze. Jeśli zależy nam na tym aby wnętrze nieco rozjaśnić i dodać mu energii, idealnym rozwiązaniem będą kolory z gamy żółtych i pomarańczowych, a także trawiasta zieleń. Akcent  w takiej kolorystyce, przyniesie sporo optymizmu do każdego wnętrza. Osoby, którym zależy na utrzymaniu salonu w delikatnej, uspakajającej tonacji, mogą zdecydować się na szeroką paletę pasteli, które od pewnego czasu są niesamowicie modne. Pudrowe barwy nadadzą się przede wszystkim do delikatnych, romantycznych pomieszczeń.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA