Kolor niebieski w odcieniu niezapominajek zagościł w dodatkach - w zestawieniu z bielą i żółcieniami prezentuje się bardzo świeżo. Proj. wnętrza Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Kolor niebieski w odcieniu niezapominajek zagościł w dodatkach - w zestawieniu z bielą i żółcieniami prezentuje się bardzo świeżo. Proj. wnętrza Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
15 marz 2016 15:24

Modne niebieskie dodatki: tak odmienisz mieszkanie kolorem

Niebieski jest jednym z najmodniejszych kolorów sezonu 2016. Jak zastosować jego odcienie w dekoracjach i dodatkach? Przedstawiamy najlepsze pomysły architektów.

Niebieski to kolor, który ma najwięcej odcieni w przyrodzie. Wiedzieliście o tym? Atramentowy, królewski błękit, turkus, chabrowy, ultramaryna, cyjan, kobaltowy, lazurowy - to tylko niektóre z nich. 

W zależności od odcienia dana barwa sprawdzi się lepiej w salonie lub jadalni (tutaj lepiej pasują intensywne barwy, takie jak indygo czy kobalt, które dodadzą wnętrzu elegancji). sypialni czy salonie. Niektóre barwy (takie jak lazurowy) dobrze się prezentują we wnętrzu rustykalnym (zwłaszcza w połączeniu z drewnem), inne (błękit paryski czy pruski) w nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji,

W starożytności kojarzył się z nieśmiertelnością i boskością. Współcześnie uważany jest za kolor spokoju, zadumy, odprężenia i życia wewnętrznego, swobody i świeżości. Kojarzy się z nieskalaną przyrodą, błękitem nieba czy wody, nic więc dziwnego, że to także kolor utożsamiany z wakacjami, latem i odpoczynkiem.

Sprawdzi się w różnych pomieszczeniach, jako barwa główna (dla odważniejszych) oraz w dodatkach (dla każdego). Dzisiaj polecamy pomysły architektów wnętrz na zastosowanie odcieni niebieskiego w dodatkach. 

Więcej o zastosowaniu kolorów w arykule naszej redakcyjnej projektantki, arch. wnętrz Małgorzaty Goś: tutaj

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH