Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

"Kamienne" pufy wykonane z filcu to projekt marki Fivetimesone. Fot. Fivetimesone.

  • Autor: Justyna Łotowska
  • 04 sie 2014 09:01 (aktualizacja: 04 sie 2014 09:10)

Modny filc: zobacz najlepsze pomysły do domu!

Jest jednym z najstarszych materiałów włókienniczych – wytwarzano go już 8 tys. lat temu! Ekologiczny, miły w dotyku i wyjątkowo kolorowy, filc jest dziś supermodny!

Moda na filc zatacza coraz szersze kręgi. Nic więc dziwnego, że dziś z filcu możemy dostać prawie wszystko: biżuterię, ubrania, torebki, a nawet buty, podkładki i akcesoria kuchenne, dywany, oświetlenie czy meble... Trend ten świetnie wpisuje się przy tym w zainteresowanie ekodesignem, folklorem, tradycją, lokalnością, tym, co unikatowe, inne od seryjnej produkcji. 

Czy wiecie, że pierwsze ślady filcu pochodzą sprzed ponad 8 tys. lat? Proces jego wytwarzania (zwany spilśnianiem) jest prawdopodobnie starszy od tkactwa! Filc tysiące lat był materiałem tradycyjnie używanym przez ludy Azji Środkowej, by przywędrować do Europy, gdzie szybko znalazł zastosowanie jako wytrzymały (choć mało ekskluzywny) materiał na wykładziny, obuwie (słynne walonki) czy kapelusze. Dzisiaj przeżywa swój renesans. Zobaczcie, co można zrobić z tego starożytnego materiału!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA