Latający dywan marki Nani Marquina powstał z inspiracji baśnią o słynnym Alladynie. Dzięki pofałdowanej powierzchni może pełnić funkcję wygodnej kanapy. Fot. Nani Marquina.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Latający dywan marki Nani Marquina powstał z inspiracji baśnią o słynnym Alladynie. Dzięki pofałdowanej powierzchni może pełnić funkcję wygodnej kanapy. Fot. Nani Marquina.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
03 lut 2015 12:03

Najbardziej oryginalne dywany. Ciekawe propozycje do salonu

Chcesz nadać wnętrzu oryginalny charakter? Postaw na kolorowy lub jeszcze bardziej nietypowy dywan. Właśnie takie modele prezentujemy dzisiaj w galerii.

Chociaż duże, wzorzyste dywany są niezwykle praktyczne, to jednak coraz częściej sięgamy po niewielkie, oryginalne modele. Szczególnie, że współczesne materiały wykorzystywane do układanie podłóg są tak estetyczne, że nie trzeba ukrywać ich pod płaszczem grubej tkaniny.

Nowoczesny dywan coraz częściej pełni zatem funkcję dekoracyjną. Podobnie jak designerska lampa czy awangardowy fotel, może być najmocniejszym detalem aranżacji, nadając jej oryginalny charakter. Ważne, by odróżniał się kształtem, fakturą czy kolorem od stylizacji salonu.

Wygląd dywanu jest niezwykle istotny, jednak dokonując zakupu należy przeczytać także informacje zawarte na metce. Ważna jest gęstość runa dywanu, którą określa liczba punktów na metr kwadratowy. Im jest ona większa, tym lepiej. Niezbędne minimum to 150 tysięcy punktów na metr. Dobra jakość zaczyna się od 500 tysięcy, natomiast więcej punktów szereguje dywan w kategorii luksusowych. Wyjątek stanowią puszyste, dywany z długim runem, których grube włókna nie pozwalają na duże zagęszczenie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH