Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesną formę mebli wypoczynkowych ociepla kolor: ciepły krem narożnika oraz czekoladowy brąz foteli. Ciekawym akcentem jest współczesny tryptyk, który zdobi beżową ścianę. Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Przemysław Andruk.

Nowoczesną formę mebli wypoczynkowych ociepla kolor: ciepły krem narożnika oraz czekoladowy brąz foteli. Ciekawym akcentem jest współczesny tryptyk, który zdobi beżową ścianę. Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Przemysław Andruk.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 03 marz 2015 10:48 (aktualizacja: 06 marz 2015 09:25)

Piękny, ciepły salon. Sprawdzone sposoby na przytulne wnętrze

Salon to miejsce relaksu i wypoczynku, dlatego powinien w nim panować miły, ciepły klimat. Jak go wyczarować wykorzystując meble i dodatki? Sprawdźcie koniecznie.

Sekret przytulnego, subtelnego wnętrza tkwi w dużej mierze w jego kolorystyce. Kremowe beże i brązy dają poczucie stabilności, oparcia i ciepła. Są inspirujące dla zmysłów - kojarzą się z rozgrzewającą słodkością gorzkiej czekolady czy subtelną w smaku caffe latte.

To odcienie, które doskonale budują harmonijny klimat i wypełniają wnętrze pozytywną energią. Otulają miękkością oraz pozwalają odpocząć od zabieganej codzienności.

Aranżując przytulne wnętrze najbezpieczniej jest bazować na jasnych tonacjach beży i brązów, szczególnie na ścianach. Ciekawym urozmaiceniem będzie wyłożenie fragmentów ściany drewnem w formie desek czy paneli. Ten naturalny surowiec w każdej formie: jako podłoga, meble czy dekoracje, wygląda bardzo efektownie, tworząc we wnętrzu przytulny klimat.

W kreowaniu ciepłych aranżacji nieoceniony jest także kominek. Ten tradycyjny symbol domowego ogniska nie tylko ogrzewa temperaturę pomieszczenia, lecz także jego wygląd. A tańczące w okienku płomienie mogą być alternatywą dla okienka telewizora czy komputera. Podobną funkcję pełni piec wolnostojący, zwany potocznie kozą, który dodatkowo wprowadzi do wnętrza odrobinę rustykalnego uroku. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA