Nowoczesną formę mebli wypoczynkowych ociepla kolor: ciepły krem narożnika oraz czekoladowy brąz foteli. Ciekawym akcentem jest współczesny tryptyk, który zdobi beżową ścianę. Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Przemysław Andruk.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Nowoczesną formę mebli wypoczynkowych ociepla kolor: ciepły krem narożnika oraz czekoladowy brąz foteli. Ciekawym akcentem jest współczesny tryptyk, który zdobi beżową ścianę. Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Przemysław Andruk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
03 marz 2015 10:48

Piękny, ciepły salon. Sprawdzone sposoby na przytulne wnętrze

Salon to miejsce relaksu i wypoczynku, dlatego powinien w nim panować miły, ciepły klimat. Jak go wyczarować wykorzystując meble i dodatki? Sprawdźcie koniecznie.

Sekret przytulnego, subtelnego wnętrza tkwi w dużej mierze w jego kolorystyce. Kremowe beże i brązy dają poczucie stabilności, oparcia i ciepła. Są inspirujące dla zmysłów - kojarzą się z rozgrzewającą słodkością gorzkiej czekolady czy subtelną w smaku caffe latte.

To odcienie, które doskonale budują harmonijny klimat i wypełniają wnętrze pozytywną energią. Otulają miękkością oraz pozwalają odpocząć od zabieganej codzienności.

Aranżując przytulne wnętrze najbezpieczniej jest bazować na jasnych tonacjach beży i brązów, szczególnie na ścianach. Ciekawym urozmaiceniem będzie wyłożenie fragmentów ściany drewnem w formie desek czy paneli. Ten naturalny surowiec w każdej formie: jako podłoga, meble czy dekoracje, wygląda bardzo efektownie, tworząc we wnętrzu przytulny klimat.

W kreowaniu ciepłych aranżacji nieoceniony jest także kominek. Ten tradycyjny symbol domowego ogniska nie tylko ogrzewa temperaturę pomieszczenia, lecz także jego wygląd. A tańczące w okienku płomienie mogą być alternatywą dla okienka telewizora czy komputera. Podobną funkcję pełni piec wolnostojący, zwany potocznie kozą, który dodatkowo wprowadzi do wnętrza odrobinę rustykalnego uroku. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Jarek, 2015-09-01 16:37:58

    Kominek jest elementem aranżacji pomieszczenia niezwykle dominującym. Jednakże używany kominek to urządzenie czasochłonne wymagające przygotowania paliwa i wynoszenia popiołu. W codziennym użytkowaniu to urządzenie powodujące zabrudzenie pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest w takim wypadku posiadanie alternatywnego ogrzewania CO np. z konwektorami kanałowymi.

POLECAMY W SERWISACH