• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 sty 2009 14:21

Pomysły na okno: zasłony i firany

Okna to obrazy, które muszą mieć odpowiednie ramy. Czasami nawet ramy są o wiele ważniejsze niż to, co pomiędzy nimi. Dobrze jest wiedzieć, jakie dobrać oprawy do naszej domowej galerii. 

Udane duety... Multiplikacja wzorów przeniesionych wprost z okna. Tkanina „wędruje” po całym wnętrzu, znienacka pojawia się to tu, to tam. Na ścianie, na obiciu fotela czy jako poszewka na poduchę. Harlequin, Impresje Home Collection.

Harlequin, Impresje Home Collection
fot. Harlequin, Impresje Home Collection

Intrygujące złudzenia optyczne. Powinowactwo pomiędzy zasłonami a tapetą na ścianie jest bardzo wyraźne, choć wzór wcale nie jest identyczny. Kolekcja Verve&Virtue. Harlequin, Impresje Home Collection.

Harlequin, Impresje Home Collection
fot. Harlequin, Impresje Home Collection

Trochę rozwagi, ale więcej romantyzmu. Pąsowe kwiaty kwitną nie tylko na zasłonach, ale także na obiciu sofki, poduchach i... w wazonach. Urocza kolekcja Romanie. Harlequin, Impresje Home Collection.

Harlequin, Impresje Home Collection
fot. Harlequin, Impresje Home Collection.

Wyrafinowana biżuteria w stylu glamour: lampa Deco (Vox) w eleganckiej, biało-srebrno-czarnej kolorystyce. Gdy barwa abażura skomponuje się z odcieniem zasłon, efekt może być interesujący.

Vox
fot. Vox

Kontrasty w oknie i nie tylko. Negatyw kwiatowego wzoru zasłony pokrył część jednej ze ścian. Na jej tle, czarne i białe poduchy (z tej samej tkaniny) tworzą niebanalną ekspozycję. ADO Goldkante.

ADO Goldkante
fot. ADO Goldkante

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH