Świecznik dekoracyjny Diament doskonale nadaje się do umieszczenia w nich roślin. Fot. Eurofirany

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Świecznik dekoracyjny Diament doskonale nadaje się do umieszczenia w nich roślin. Fot. Eurofirany
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
02 sie 2017 10:34

Rośliny w domu. Jak zrobić florarium w świeczniku

Rośliny zamknięte w szklanej oprawie prezentują się nietuzinkowo. Warto wzbogacić swoją domową kolekcję roślin o florarium w świeczniku.

Domowe florarium, czyli rośliny ukryte w szklanym naczyniu (słoik, butelka, wazon), to przykuwająca uwagę ozdoba i zarazem namiastka zimowego ogrodu lub stylowych oranżerii. Cieszą się one coraz większą popularnością, przybierając różnorodne kształty – od tradycyjnych słoików czy butelek po kule, tuby i inne. Bez najmniejszego problemu możemy stworzyć je sami. Prosty przepis na domowe florarium prezentują Eurofirany, marka wnętrzarskich dekoracji.

Do stworzenia małego ogrodu niezbędne są: żwirek, ziemia, węgiel aktywny oraz wybrane rośliny i naczynie. To może być coś oryginalnego, jak np. świecznik wykonany ze szkła oraz metalu (dostępny w ofercie marki Eurofirany). Wybierając rośliny pamiętajmy, aby były one do siebie podobne pod względem preferowanych warunków hodowli. Idealnie sprawdzą się np. sukulenty lub paprocie.

W pierwszej kolejności należy wysypać żwirek (cienką warstwę), następnie węgiel aktywny i ziemię. Na końcu w uformowany dołek wsadzamy roślinkę i ozdabiamy wierzchnią warstwę w dowolny sposób – mchem, żwirkiem, kolorowymi kamyczkami itp.

Pielęgnacja roślin nie różni się znacząco od tych w doniczkach. Należy je podlewać lub zraszać zgodnie z zaleceniami. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH