Salon urządzono minimalistycznie. Rządzi tu biel, a wyposażenie ograniczone zostało do minimum. Całość ociepla drewno palisandrowe, które zdominowało podłogę. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Salon urządzono minimalistycznie. Rządzi tu biel, a wyposażenie ograniczone zostało do minimum. Całość ociepla drewno palisandrowe, które zdominowało podłogę. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
15 sie 2015 21:05

Salon ocieplony drewnem. 15 pomysłów na piękne wnętrze

Drewno to jeden z najpiękniejszych materiałów naturalnych stosowanych w naszych wnętrzach. Ociepla wystrój, dodaje wnętrzom szlachetnego wyglądu. Zobaczcie jak prezentuje się w polskich domach.

Drewno we wnętrzach obecne jest nie od dziś. To materiał stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Doskonale sprawdzia się w salonach, sypialniach, kuchniach, a nawet łazienkach. I choć od wieków znamy i lubimy jego ocieplający charakter, to jednak drewno ciągle zaskakuje. Nieustannie przewijając się w aranżacjach naszych wnętrz, za każdym razem przybiera inną formę, pokazując coraz to nowe możliwości aranżacyjne.

Drewno to przede wszystkim budulec naszych mebli. I choć coraz częściej zastępowany jest przez płyty meblowe - laminowane czy mdf, to przecież ich wykończenie wiernie odwzorowuje rysunek drewna, pozwalając cieszy się swoistym urokiem tego szlachetnego materiału.

Podobnie jest z podłogami. I choć najwięcej zalet mają wykończenia podłóg wykonane z naturalnego drewna, jak parkiet czy lite deski, to wszelkiego rodzaju panele także dobrze imitują jego wzór. Podłogi laminowane, może nie posiadają wszelkich zalet tych wykonanych z naturalnego drewna , ale zdobią nasze wnętrza równie efektownie.

Drewno to także piękna ozdoba ścian. Pojawia się ono w naszych domach już nie jako kojarząca się z minioną epoką boazeria, tylko w postaci pięknie podkreślających naturalne usłojenie drewna fornirów czy też nawiązujących do pierwotnych związków drewna z drzewem – bali. W tej odsłonie stanowi nie tylko piękną, oryginalną i bardzo modną dekorację wnętrza, ale też podkreśla naturalny związek łączący człowieka z jego otoczeniem.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Jarek, 2015-09-01 16:52:55

    Kominek to urządzenie które ma służyć jako dodatkowe źródło ciepła. Najważniejsza jest funkcja wizualna. Kominek nadaje salonowi klimat. Do takiego rozwiązania warto dodać grzejniki kanałowe by grzejniki na ścianach nie psuły nastroju.

POLECAMY W SERWISACH