Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Salon urządzono minimalistycznie. Rządzi tu biel, a wyposażenie ograniczone zostało do minimum. Całość ociepla drewno palisandrowe, które zdominowało podłogę. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.

Salon urządzono minimalistycznie. Rządzi tu biel, a wyposażenie ograniczone zostało do minimum. Całość ociepla drewno palisandrowe, które zdominowało podłogę. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 15 sie 2015 21:05 (aktualizacja: 19 sie 2015 08:36)

Salon ocieplony drewnem. 15 pomysłów na piękne wnętrze

Drewno to jeden z najpiękniejszych materiałów naturalnych stosowanych w naszych wnętrzach. Ociepla wystrój, dodaje wnętrzom szlachetnego wyglądu. Zobaczcie jak prezentuje się w polskich domach.

Drewno we wnętrzach obecne jest nie od dziś. To materiał stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Doskonale sprawdzia się w salonach, sypialniach, kuchniach, a nawet łazienkach. I choć od wieków znamy i lubimy jego ocieplający charakter, to jednak drewno ciągle zaskakuje. Nieustannie przewijając się w aranżacjach naszych wnętrz, za każdym razem przybiera inną formę, pokazując coraz to nowe możliwości aranżacyjne.

Drewno to przede wszystkim budulec naszych mebli. I choć coraz częściej zastępowany jest przez płyty meblowe - laminowane czy mdf, to przecież ich wykończenie wiernie odwzorowuje rysunek drewna, pozwalając cieszy się swoistym urokiem tego szlachetnego materiału.

Podobnie jest z podłogami. I choć najwięcej zalet mają wykończenia podłóg wykonane z naturalnego drewna, jak parkiet czy lite deski, to wszelkiego rodzaju panele także dobrze imitują jego wzór. Podłogi laminowane, może nie posiadają wszelkich zalet tych wykonanych z naturalnego drewna , ale zdobią nasze wnętrza równie efektownie.

Drewno to także piękna ozdoba ścian. Pojawia się ono w naszych domach już nie jako kojarząca się z minioną epoką boazeria, tylko w postaci pięknie podkreślających naturalne usłojenie drewna fornirów czy też nawiązujących do pierwotnych związków drewna z drzewem – bali. W tej odsłonie stanowi nie tylko piękną, oryginalną i bardzo modną dekorację wnętrza, ale też podkreśla naturalny związek łączący człowieka z jego otoczeniem.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA