Jasne i przestronne wnętrze urządzono w stonowanych kolorach. Dwie ciemnoszare sofy tworzą przytulny kącik do wypoczynku. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Jasne i przestronne wnętrze urządzono w stonowanych kolorach. Dwie ciemnoszare sofy tworzą przytulny kącik do wypoczynku. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
24 sty 2016 10:30

Salon w kolorach ziemi. Galeria pięknych wnętrz

Beże, brązy czy szarości to kolory ziemi. Zobaczcie jak stosować je we wnętrzach.

Jak prawidłowo łączyć ze sobą kolory w mieszkaniu? Na jaki kolor pomalować pokój dzienny? Czy niebieska sofa pasuje do żółtej ściany? Jaki dobór kolorów pozwoli powiększyć optycznie ciasny salon? Z takimi problemami borykamy się przy każdym remoncie mieszkania. I choć porad od użytkowników w internecie znajdziemy setki, to jak wybrać tą właściwą?

Czy Polacy wiedzą jak łączyć kolory? O gusta podobno nie należy się sprzeczać, a gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie. Różnorodność zdań i pomysłów na dobre wnętrze powoduje, że przy każdym remoncie – i tym małym, kiedy po prostu dobieramy nowe meble do salonu i tym dużym, kiedy cały dom urządzamy na nowo – stajemy przed prawdziwym wyzwaniem: „Jak dobrać kolory, by całość była spójna i urządzona z klasą?”. Co wtedy robimy? Najczęściej sięgamy po poradę znajomych lub szukamy inspiracji w internecie. Niestety, choć pomysłów znaleźć można sporo, nie zawsze są one dopasowane do naszych potrzeb. Często również pochodzą od osób, które – mówiąc oględnie – z dobrym smakiem są na bakier.

Skąd zatem wziąć rzetelne informacje na temat tego, jak dobrać odpowiednie kolory do swojego wnętrza, jak je połączyć i jak sprawić, by osiągnięty efekt był tym, czego poszukujemy? Rozwiązaniem może być zwrócenie się do ekspertów i otrzymanie indywidualnej porady w tym zakresie. Korzystanie z usług architekta wnętrz wcale nie musi być kosztowne, a galerie gotowych projektów projektantów wnętrz na pewno ułatwią właściwy wybór.

Na podstawie materiałów marki Dekoral.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH