Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Białe ściany, jasne meble oraz wyraziste dodatki w postaci czarnej lampy podłogowej i fotografii w czarnej ramce budują w tym salonie klimat rodem ze Skandynawii. Fot. Westwing

Białe ściany, jasne meble oraz wyraziste dodatki w postaci czarnej lampy podłogowej i fotografii w czarnej ramce budują w tym salonie klimat rodem ze Skandynawii. Fot. Westwing
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 16 kwi 2016 12:40 (aktualizacja: 19 kwi 2016 08:24)

Salon w stylu skandynawskim: tak go urządzisz

Wnętrza skandynawskie lubimy za jasne kolory, funkcjonalność i dużo drewna. Zobaczcie, jak urządzić salon w tej estetyce.

Skandynawską manierę możemy wprowadzić do wystroju salonu za pomocą drewnianych podłóg i mebli, białej farby na ścianach oraz lekkich, funkcjonalnych mebli i charakterystycznych, przyciągających wzrok dodatków. 

W salonie w stylu skandynawskim drewno na podłodze najlepiej aby było w jasnym kolorze, bielone lub nawet pomalowane na biało. Czekoladowe, głębokie kolory egzotycznych gatunków są piękne, jednak do stylistyki skandynawskiej zdecydowanie bardziej pasują jasne odcienie tego materiału. 

Warto zastanowić się nad rezygnacją z tekstyliów w oknach lub na ograniczeniu ich do minimum (np. bardzo lekkie prześwitujące firany lub białe, delikatnie zaciemniające wnętrze żaluzje), a wyeliminować ciężkie zasłony. 

We wnętrzach skandynawskich bardzo istotną rolę odgrywają dodatki. Mogą to być industrialne lampy nad stołem jadalnianym, obrazki w czarnych ramkach, wyeksponowanych na tle białej ściany czy np. stary zegar górujący nad meblami wypoczynkowymi. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA