Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Sainsburys Home.

Fot. Sainsburys Home.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 02 kwi 2014 15:34 (aktualizacja: 03 kwi 2014 08:05)

Salon w wiejskim stylu. Zobacz, jak go urządzić

Epatuje ciepłem domowego ogniska, eksponuje naturalność i gwarantuje spokój. W przytulnym salonie w wiejskim stylu odzyskasz równowagę po ciężkim dniu w pracy, a w weekend urządzisz miłe spotkanie w kameralnym gronie przyjaciół.

Zapach drewna, ciepłe tkaniny w kratę lub pasy oraz naturalne dekoracje tworzą sielski klimat wnętrza urządzonego w wiejskim stylu.  Paleta barw jaka cechuje takie pomieszczenie to biel, różne tonacje beży i brązów, jasna zieleń, błękit i naturalne odcienie drewna.

Ściany powinny pomalowane na jasno, aby nie przytłaczały wnętrza, lub wykończone naturalnym drewnem. W „wiejskiej” aranżacji najlepiej sprawdzi się podłoga wykonana  z desek. Zamiast eleganckiego dywanu zaścielmy ją chodnikiem z frędzlami, najlepiej tkanym tradycyjną, ręczną techniką.

W salonie nie może też zabraknąć bibelotów i dekoracji, które nadadzą wnętrzu indywidualną duszę. Bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli ręcznie rzeźbione w drewnie figurki, lampiony w ciepłym kolorze oraz stare obrazy. Atrakcyjność miejsca podniesie też bukiet kwiatów i to nie tylko świeżych, ale i suszonych. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA