• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 cze 2011 09:47

Salonowe metamorfozy

Wiosenny salon jest kolorowy i żywy – intensywne odcienie różu i amarantu, duże, jakby przeskalowane kwiatowe wzory, pasy zestawione z kratkami. Pamiętajmy by ostre barwy kontrastować ze spokojniejszymi: pastelami, bielami i kolorami ziemi.

Krok 1 - Kwiaty, kwiaty.... 

Kwiaty to symbol wiosny, nic więc dziwnego, że kwiatowe wzory powracają w wielkim stylu. Rozkwitają na zasłonach, kanapach i... ścianach. Bukiety wiosennych tulipanów również nigdy nie wyjdą z mody! To najprostszy sposób na wiosenną aurę w domu! Tkaniny Mariedal z najnowszej kolekcji Sofienberg marki Designers Guild (wiosna-lato 2011). Tkaniny od 340-475 zł/m2, tapeta ok. 1.179 zł/rolka. Designers Guild/Decodore.

Designers Guild/Decodore
fot. Designers Guild/Decodore

Krok 2 - Meble na nowo podane

Meble w wiosennych kolorach to wyjątkowo wyrazisty akcent we wnętrzu, należy je więc dobierać z wyczuciem, choć trzeba przyznać, że wiosna sprzyja odważnym decyzjom. Jeśli nie zdecydujemy się na tak radykalną zmianę (nie zawsze jest potrzebna – wiele kanap i sof jest dostępnych ze zdejmowanymi, wymienialnymi pokryciami), cuda może zdziałać nawet wiosenna wymiana poduszek.

Może warto też pomyśleć o odświeżeniu starych foteli? Nowa tapicerka zmieni je nie do poznania! Sofa Matthieu (proj. Sandrine Collet) w tkaninach z kolekcji Opera. Dostępna na zamówienie. Pierre Frey.

Pierre Frey
fot. Pierre Frey

Uroczy fotel Cafehaus w kolorze fuksji to nowość z oferty Kare Design. Cena: ok. 1.810 zł. Kare Design/9design.pl.

Kare Design/9design.pl
fot. Kare Design/9design.pl

Krok 3 - metodą małych kroczków

Wystarczy zmiana kilku elementów, by całkowicie odmienić wnętrze. Nowe kolorowe poduszki, zasłony w modnym kolorze, intrygująca naklejka na ścianie, awangardowy dywan – dzięki metodzie małych kroczków możesz każdej wiosny odmienić swój salon na nowo!

Transparentna ramka z kolekcji Simon27 Play – można w niej umieścić dowolny obraz czy grafikę i dodać wiosennego charakteru nawet „nudnemu” włącznikowi. Cena: ok. 55 zł, Kontakt-Simon.

Kontakt-Simon
fot. Kontakt-Simon

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • venus-meble-eu, 2012-05-24 10:25:52

  kolorystyka jest świetna. energia !
 • soffti-pl, 2012-05-24 10:24:52

  cieszymy sie bardzo, zę to juz tak wesolo w kolo :)
 • furnite-pl, 2012-04-10 15:59:52

  wytworny salon :)

  teraz wystarczy stworzyć listę zakupów wiosennych :)

POLECAMY W SERWISACH