Stare samochody na tle malowniczego pola to typowo amerykański pejzaż. Propozycja sklepu Demur świetnie nada się do nowoczesnego wnętrza i ożywi stonowaną aranżację. Fot. Demur.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Stare samochody na tle malowniczego pola to typowo amerykański pejzaż. Propozycja sklepu Demur świetnie nada się do nowoczesnego wnętrza i ożywi stonowaną aranżację. Fot. Demur.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Joanna Buharewicz
04 lut 2015 14:40

Ściany w salonie. Tak możesz je ozdobić

Dekoracja ściany w salonie to przyjemne zadanie. Co lepiej wybrać? Tradycyjny obraz, nowoczesną grafikę czy może zdjęcie na płótnie? Sprawdźcie nasze propozycje.

Przeciętnego Kowalskiego nie stać na dzieła sztuki, za które kolekcjonerzy płacą niebotyczne kwoty, jakie ciężko sobie w ogóle wyobrazić. Jednak niemal każdy może sobie pozwolić na namiastkę sztuki we własnym domu czy mieszkaniu. Tradycyjne obrazy w ramach można kupić w wielu sklepach stacjonarnych czy internetowych, gdzie swoje dzieła sprzedają często młodzi, utalentowani twórcy. Antykwariaty czy uliczni malarze to również odpowiednie źródło takiego zakupu, o ile mamy oko, żeby odróżnić coś dobrego od kiczu.

Niezwykle modną ostatnio alternatywą, dostępną w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych, są wydruki na płótnie. Najpopularniejsze są obecnie obrazy na płótnie bez opraw, naciągnięte tylko na drewniany blejtram. Zawieszone na ścianie stanowią naprawdę ciekawą dekorację, tym bardziej, jeśli płótno i wydruk są dobrej jakości. Czasem można się też natknąć na obrazy drukowane na płytach mdf lub pleksi – takie wyglądają ciekawie zawieszone w odległości kilku centymetrów od ściany i podświetlone.

Oprócz gotowych wzorów, zaczerpniętych z natury, sztuki czy popkultury, można zamówić sobie także własne zdjęcie. Wspomnienie z wakacji czy portret dziecka wydrukowane na płótnie będą cieszyć oko, dodadzą salonowi przytulności i swojskiego klimatu.

Jednak pozostałe opcje, motywy z popkultury, grafiki czy abstrakcje, stanowią równie ciekawą i bardziej uniwersalną propozycję. Do wyboru są setki propozycji, wśród których można znaleźć dzieła sztuki, plakaty filmowe, motywu z popartu, pejzaże, zdjęcia roślin, zwierząt i nieskończenie wiele innych wzorów. Najlepiej dobrać je do charakteru wnętrza.

Drukowany obraz jest stosunkowo niedrogi, dzięki czemu częściej możemy zmieniać dekorację wnętrza, jeśli po jakimś czasie nam się znudzi. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH