Czy jest bardziej wdzięczny widok niż twarz pięknej kobiety? Urzekające oczy oraz zmysłowe usta wykorzystano jako motyw na tapecie z kolekcji Home Vision niemieckiej marki Rash. Fot. Rash.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Czy jest bardziej wdzięczny widok niż twarz pięknej kobiety? Urzekające oczy oraz zmysłowe usta wykorzystano jako motyw na tapecie z kolekcji Home Vision niemieckiej marki Rash. Fot. Rash.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
01 gru 2014 10:10

Ściany w salonie. Zobaczcie najpiękniejsze tapety

Niegdyś bardzo modne tapety przeżywają swój renesans. I nic w tym dziwnego bo dzięki nim możemy spektakularnie i – co najważniejsze – samodzielnie odmienić wygląd wnętrza.

Dostępność wielu niesamowitych wzorów i faktur: od gładkich, przez wzorzyste po imitujące tkaniny sprawia, że papierową dekorację z powodzeniem można wykorzystać we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. Jednak nawet najpiękniejsza tapeta nie ozdobi salonu, jeśli będzie nieodpowiednio naklejona. Jak zrobić to prawidłowo?

Prace należy rozpocząć od przygotowania ścian, które mamy zamiar ozdobić. Muszą być one czyste, suche i gładkie, bez pozostałości starych farb lub tapet. Drobne ubytki należy natomiast wyrównać zwykłą masą szpachlową. Tak przygotowane ściany należy posmarować emulsją gruntującą lub klejem do tapet rozcieńczonym wodą zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

W zależności od rodzaju tapety, można przykleić ją na dwa sposoby:

- tapety papierowe, tekstylne, winylowe oraz do malowania smarujemy klejem i przykładamy do ścian,;

- tapety flizelinowe nakładamy natomiast na ścianę uprzednio posmarowaną klejem ścianę.

Po posmarowaniu odmierzonego arkusza klejem tapetę należy złożyć posmarowanymi stronami do środka i pozostawić kilka minut, aby preparat wsiąknął w papier. W czasie oczekiwania możemy przykleić przygotowany tak wcześniej arkusz. Tapetę naklejamy zgodnie z kierunkiem wskazanym na rolce, dzięki czemu łączenia są niewidoczne. Aby ułatwić sobie pracę należy narysować na ścianie pionową linię, do której przykleimy pierwszy pas tapety. Przyklejając tapetę należy dokładnie dociskać ją czystą ścierką, wałkiem lub szczotką. Tym sposobem zlikwidujemy pęcherze powietrza, jakie powstają między tapetą a ścianą.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH