Inspirowana stylem francuskim kolekcja Provance, w której bielone meble dodatkowo postarzono. Fot. Agata Meble.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Inspirowana stylem francuskim kolekcja Provance, w której bielone meble dodatkowo postarzono. Fot. Agata Meble.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
23 kwi 2016 19:06

Styl prowansalski - biel, pastele, urokliwe detale. Jest pięknie!

Styl prowansalski cieszy się coraz większą popularnością. Zobaczcie jak prezentuje się w strefie dziennej.

Wnętrza urządzone w stylu francuskim są ponadczasowe. Nie bez przyczyny styl ten od niemal dwóch dekad jest jednym z najbardziej popularnych, najchętniej wybieranych przez projektantów wnętrz. Osoby, które marzą o luksusowej i eleganckiej przestrzeni, nastawionej na wygodę i komfort domowników, powinny bliżej przyjrzeć się tego typu aranżacjom - radzi Dekoria.pl.

Styl francuski najlepiej opisują określenia takie jak przepych, bogactwo i luksus. Wszystko za sprawą bogato zdobionych mebli i wysokiej jakości tkanin, które wypełniają wnętrze. Dominującą cechą wspomnianego stylu jest symetria, która przejawia się w parzystej liczbie mebli, dodatków i rozmaitych detali dekoracyjnych.

Kolorystyka wnętrza to zazwyczaj pastelowe barwy - beż i błękit - a także biel. Widoczne są nie tylko na dodatkach, ale również ścianach czy obiciach mebli. Często spotykanym materiałem jest tkanina o nazwie toile de jouy. Jej charakterystycznym elementem jest nadruk przedstawiający scenki rodzajowe czy motywy roślinne. Sama tkanina najczęściej występuje w kolorze beżowym, natomiast nadruk w odcieniach: czerwonym, niebieskim, zielonym, a nawet czarnym. Dziś możemy wybierać nie tylko spośród tego typu materiałów, ale także tapet czy innych przedmiotów, jak klosze na lampy.

Na uwagę zasługują także meble tzw. ludwiki, czyli fotele, szezlongi, komody i inne stylizowane na wiek XVII i XVIII. Krzesła, stoły, komody i inne meble wyróżniają się lekkością, elegancją oraz lekko zaokrąglonymi, eliptycznymi kształtami. Utrzymane w jasnej kolorystyce są nieodłącznym elementem wnętrz w stylu francuskim.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH