• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
10 lut 2014 05:50

Tablet - narzędzie pracy w biurze i w podróży

Biznesowy, z GPSem, czy dla mola książkowego. Na rynku jest wiele modeli tabletów, które zgodnie z posiadanymi przez nie funkcjami mogą mieć różne przeznaczenie. Doskonale sprawdzają się więc w biurze czy w podroży.

Wzrasta liczba osób, dla których tablet jest narzędziem pracy. Urządzenie wyposażone w odpowiedni system umożliwia wgranie wielu przydatnych aplikacji biznesowych pomagających zorganizować naszą prace. Na tablecie możemy edytować popularne formaty plików systemu office, a także wgrywać programy, które umożliwiają zaawansowaną edycję zdjęć czy filmów. W prawdzie tablety nie zastępują jeszcze komputera, z którego korzystamy w biurze, ale wydają się być najlepszą alternatywą gdy ten odmówi posłuszeństwa lub jesteśmy w delegacji.

- Z tabletów korzysta coraz więcej Polaków. Młodzi grają i oglądają filmy, starsi pracują i wykorzystują urządzenia do komunikacji biznesowej. Dlatego producenci starają się aby tablety nie były tylko jednym z urządzeń elektroniki użytkowej ale stanowiły w pełni multimedialny gadżet, który będzie odpowiedni zarówno dla biznesmana, jak i ucznia czy podróżnika – mówi Mateusz Gac, Prezes Lark Europe.

Na przewagę tabletów nad innymi urządzeniami mają wpływ ich różnorodne parametry i funkcje. Chyba największą przewagą i zaletą jest mobilność. Mały rozmiar, ale na tyle wygodny, aby swobodnie na nim pracować, pozwala na korzystanie z urządzenia dosłownie wszędzie.

Kolejną zaletą jest sposób zasilania. Na jednej baterii tablety zazwyczaj wytrzymują dłużej, niż netbooki. Opisywany sprzęt kusi nas również ceną. Modele polskich producentów można kupić już za 150 zł.

Tablety przejmują rolę innego sprzętu. Mogą mieć wbudowane moduły GPS, dzięki czemu służą nie tylko jako źródło rozrywki (gry, filmy, książki), ale również jako samochodowy nawigator, czy mapa turystyczna – niezastąpione podczas podróży.

Fot. Lenovo.
Fot. Lenovo.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH