Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Szaro-biała tapeta w graficzne wzory podkreśla nowoczesny wystrój salonu. Jest też znakomitym tłem dla czerwonej kanapy - najmocniejszego elementu aranżacji. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.

Szaro-biała tapeta w graficzne wzory podkreśla nowoczesny wystrój salonu. Jest też znakomitym tłem dla czerwonej kanapy - najmocniejszego elementu aranżacji. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 26 sty 2015 08:39

Tapeta w salonie - piękne wnętrza z polskich domów

Chcesz wykorzystać tapetę w salonie, ale nie oklejać nią wszystkich ścian? W naszej galerii podpowiadamy pomysły podejrzane w polskich domach. Zajrzyj tu koniecznie!

Kiedy już zdecydujemy się na wykorzystanie tapety w salonie warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób to zrobić.

Coraz częściej projektanci odchodzą od oklejania papierem wszystkich ścian (szczególnie z tym samym wzorem). Modnym zabiegiem jest natomiast wyeksponowanie wyłącznie jednej ze ścian. Do realizacji takiego pomysłu możemy wykorzystać intensywne modele, z ciekawymi wzorami i w intensywnych kolorach. Sprawdzi się też fototapeta. Wyjątek stanowi ściana telewizyjna, gdzie najlepiej wyglądają stonowane dekoracje. Awangardowa tapeta mogłaby być konkurencją dla obrazu w telewizorze, rozpraszając oglądającego.

Dzięki tapecie możemy także oddzielić od siebie poszczególne funkcje salonu. I nie chodzi tu wcale o rozwieszenie papierowej kurtyny. Umieszczając na ścianie wzorzystą dekorację możemy wyznaczyć granice strefy wypoczynkowej, jadalnianej czy domowego biura. Tam, gdzie kończy się papierowa ozdoba – rozpoczyna się przestrzeń o innej funkcji. Jak uzyskać taki efekt? Zobaczcie w galerii pomysłów rodzimych architektów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA