Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tapeta Earth marki JVD, przypominająca wykonany akwarelami pejzaż, podkreśli minimalistyczny charakter aranżacji oraz wprowadzi do wnętrza nieco nostalgiczny klimat. Fot. JVD.

Tapeta Earth marki JVD, przypominająca wykonany akwarelami pejzaż, podkreśli minimalistyczny charakter aranżacji oraz wprowadzi do wnętrza nieco nostalgiczny klimat. Fot. JVD.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 09 sty 2015 11:31 (aktualizacja: 11 sty 2015 09:13)

Tapety w szarościach. Modne wzory, ciekawe odcienie

Szarość jest często wybierana jako kolor ścian. I nic w tym dziwnego bo znakomicie komponuje się z innymi kolorami, a przy tym jest bardzo modna. Zobaczcie najładniejsze tapety w jasnych i ciemnych odcieniach tej barwy.

Szare wnętrza nierzadko kojarzą się z nudą i smutkiem. Nic bardziej mylnego, gdyż barwa ta ma wiele odmiennych odcieni: od zbliżonego do czerni zaczynając, przez popielaty i srebrzysty, po bardzo jasny rozświetlający pomieszczenie.

Ściany w kolorze betonu idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie w stylu loft. Jednak barwę tę z powodzeniem można stosować we wnętrzach o tradycyjnej stylistyce. W rustykalnych pokojach stanowi doskonałą przeciwwagę dla ciepłych barw, natomiast w eleganckich wnętrzach podkreśla styl i dodaje szyku. Szczególnie gdy do dekoracji wykorzystamy tapetę w eleganckie wzory.

Ściany wykończone szarą tapetą stanowią znakomite tło dla kolorowych mebli i dodatków. Ciekawy kontrast uzyskamy łącząc szary papier z pomarańczową, żółtą, zieloną czy czerwoną barwą. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością kolorowych dodatków czy mebli. Zbyt duża ich ilość może przyćmić dość neutralną szarość, wnętrzu odebrać wrażenie przestrzenności, a zamiast tego wprowadzić kolorowy bałagan.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA