Trend botaniczny: egzotyczne liście są na topie. Fot. Eurofirany

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Trend botaniczny: egzotyczne liście są na topie. Fot. Eurofirany
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 kwi 2017 15:24

Trend botaniczny w salonie - egzotyczne liście są na topie!

Na wiosnę zrobiło się zielono – nie tylko za oknem, ale także we wnętrzach. Wszystko za sprawą nowego motywu dekoracyjnego – zielone liście palmy i monstery to największy hit tego sezonu.

Znajdziemy je na obrazach, poduszkach, ceramice i wielu innych domowych dodatkach. Długie łodygi z wieloma cieniutkimi listkami po jednej i drugiej stronie – to charakterystyczny wzór palmowych liści, który szturmem wszedł do naszych domów. Równie popularną inspiracją jest tej wiosny monstera – egzotyczna roślina pochodząca z Ameryki Południowej. Jej liście mają sercowaty kształt z licznymi wycięciami. Zielone motywy zagościły w wielu wiosennych kolekcjach – zarówno modowych, jak i wnętrzarskich. Różnorodne dodatki z roślinnym wzorem znajdziemy w kolekcji marki wnętrzarskiej Eurofirany. Są to m.in. poszewki na poduszki, plakaty, figurki dekoracyjne i dodatki z ceramiki – wazony, patery czy lampy.

Obok egzotycznych liści popularne stały się także rożnego rodzaju nawiązania do motywów tropikalnych w postaci kwiatów, papug, flamingów czy kaktusów. Eurofirany proponują w tym sezonie dodatki niczym z rajskiej krainy – komplety pościeli, obrazy czy ozdobne kwiaty. Kolorowe akcenty wprost z tropików w połączeniu z zielenią egzotycznych liści mogą sprawić, że w naszym domu na długo zagości piękna wiosna. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH