Na dywan w geometryczne wzory mogą pokusić się właściciele salonów w stylu minimalistycznym. Fot. Istikbal.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Na dywan w geometryczne wzory mogą pokusić się właściciele salonów w stylu minimalistycznym. Fot. Istikbal.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
23 wrz 2014 13:53

Wygoda w salonie. Miękkie dywany na jesień

Miękki dywan może być nie tylko praktycznym dodatkiem, ale i efektowną ozdobą salonu. W poszukiwaniu idealnego modelu, zapraszamy do naszej galerii.

Optymalnie dobrany dywan idealnie komponuje się z wystrojem pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej odchodzi się od zasłaniania dywanem całej podłogi. W salonie często służy do wyznaczenia strefy telewizyjnej, granic kącika wypoczynkowego czy przestrzeni dla gości.

Do wyboru do koloru

Zgodnie z naszymi upodobaniami, dywan może być mocnym detalem w aranżacji lub subtelnym jej uzupełnieniem. Wzór do nowoczesnego wnętrza powinien opierać się na figurach geometrycznych lub ilustracjach graficznych. Sprawdzą się także modele z drobnym wzorem, jednolite oraz melanżowe. Szerokie pole do popisu mamy natomiast w kwestii kolorystyki. W minimalistycznej aranżacji dobrze będzie wyglądać dywan o neutralnej barwie, jak również w kolorze krzykliwego różu, turkusu czy czerwieni.  

To warto wiedzieć

Decydując się na konkretny model dywanu należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale i informacje zawarte na metce. Ważna jest gęstość runa dywanu, którą określa liczba punktów na metr kwadratowy. Im jest ona większa, tym lepiej. Niezbędne minimum to 150 tysięcy punktów na metr. Dobra jakość zaczyna się od 500 tysięcy, natomiast więcej punktów szereguje dywan w kategorii luksusowych. Wyjątek stanowią puszyste, dywany z długim runem, których grube włókna nie pozwalają na duże zagęszczenie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Lidia Olszewska - home stager, 2014-09-24 13:32:58

    Decydując się na dywan musimy pamiętać o tym, czy posiadamy w domu odpowiednie warunki do jego pielęgnacji. Dodatkowo musimy czytać metki. Ważna jest gęstość runa dywanu, którą określa liczba punktów na metr kwadratowy. Im jest ona większa, tym lepiej.

POLECAMY W SERWISACH