Kolekcja Urban Jungle. Fot. Dekoria.pl

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kolekcja Urban Jungle. Fot. Dekoria.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
19 paź 2017 12:49

Zieleń w salonie. Poznaj styl urban jungle

Na fali nadal modnego koloru greenery w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z motywami roślinnymi, drewnem oraz wikliną to sprawdzony sposób na rozjaśnienie i ożywienie mieszkania.

Urban jungle stopniowo zyskiwał popularność i powracał co roku w trendach na dany sezon. Tej jesieni i zimy wrócił ze zdwojoną siłą i nie może go już zabraknąć we wnętrzach każdego miłośnika oryginalnych aranżacji. Miejska dżungla to kawałek dzikiej natury w domowym zaciszu. W stylu urban jungle zawarte są inspiracje odległymi zakątkami afrykańskiej głuszy, motywami florystycznymi i ideą życia w zgodzie z naturą.

Miejska dżungla – zieleń i roślinność

Na styl ubran jungle składają się przede wszystkim dwa elementy – pełna paleta zieleni oraz roślinne motywy. W tym trendzie na pierwszy plan wychodzi egzotyczna flora – paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcze ¬– którą dekoruje się wnętrze zarówno w formie żywych roślin w doniczkach, jak i wzorów na tkaninach.

Namiastka dżungli w centrum miasta

Styl ubran jungle we wnętrzach można zaaranżować na dwa sposoby.

• Zaaranżowanie całego wnętrza według stylu urban jungle oraz estetyka tropikalna. W całym pomieszczeniu dominuje motyw dzikiej natury. Ze wzorami roślinnymi, doniczkowymi kwiatami i zieloną kolorystyką kontrastować będą złote i brązowe dodatki oraz naturalne materiały.

• Pojedyncze akcenty urban jungle w pomieszczeniu. Motyw dżungli występuje tylko w dodatkach – poduszkach dekoracyjnych, kocach, ozdobach, obrazach itd. Całości dopełnia kolorystyka neutralna: piaskowe pastele, szarości czy ponadczasowe połączenie czerni i bieli.

Z czym łączyć trend urban jungle?

Urban jungle to przykład powrotu do natury dzięki ekologicznym rozwiązaniom i naturalnym materiałom. Dlatego najlepiej łączyć go z:

• drewnem np. egzotycznym, niemalowanym i o naturalnym wykończeniu;
• wikliną lub rattanem;
• naturalnymi tkaninami – lnem lub bawełną;
• gładkimi tkaninami – jeśli Twoim celem jest subtelne zaakcentowanie trendu, zestaw go z jednobarwnymi i jednolitymi tkaninami
• złotymi, metalowymi detalami np. w postaci świeczników, ramek lub wazonów.

Czytaj również: Salon w stylu skandynawskim. Piękne aranżacje i dodatki

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH