Seria tapet i tapicerek Toile de Jouy z kolekcji marki Manuel Canovas na 2014 rok. Fot. Colefax and Fovler.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Seria tapet i tapicerek Toile de Jouy z kolekcji marki Manuel Canovas na 2014 rok. Fot. Colefax and Fovler.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
23 cze 2014 11:39

Żywe kolory i klasyczne wzory w nowej kolekcji tkanin i tapet

Najnowsza kolekcja tkanin i tapet marki Manuel Canovas skupia w sobie dwie przeciwstawne serie. Zarówno ta w intensywnych barwach, ozdobiona  etnicznymi wzorami jak i elegancka, bazująca na starodawnych rycinach nadadzą wnętrzu wyjątkowy wygląd.

Nową kolekcję marki Manuel Canovas tworzą dwie różne serie. - Pierwszy zabiera nas w prawdziwie cygańską podróż, w miejsca tak różne, jak kenijskie Lamu, plażę Montauk, meksykańskie Tulum po zatokę Byron, gdzie odkryliśmy inspirację dla tej kolekcji. Stąd widoczne są w niej żywe wpływy kulturowe, ujawniające się przede wszystkim w żywych kolorach – mówi Ariane Dalle, dyrektor zespołu projektującego kolekcję Manuel Canavas na 2014 r. W serii znajdziemy dodatki z jedwabiu oraz płótna, wyrafinowaną haftowaną pościel oraz dodatki z nadrukowanymi etnicznymi wzorami nawiązującymi do autentycznej kultury cygańskiej.

Druga seria jest zdecydowanie w klasycznym stylu. Stanowi swego rodzaju odzwierciedlenie istoty francuskiego „Art de vivre” w nowoczesnej kolorystyce. - Wzory na tkaninach i tapetach są drukowane przy użyciu techniki sitodruku, dzięki czemu oddają obraz eleganckich rycin przedstawiających sceny historyczne i dekoracyjne - mówi Ariane Dalle. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH