Jak oddzielić kuchnię od salonu. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Jak oddzielić kuchnię od salonu. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 sie 2017 10:02

7 pomysłów jak oddzielić kuchnię od salonu

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się otwarte kuchnie. Ten trend wnętrzarski jest bardzo wygodny a do tego – prezentuje się świetnie.

Połączenie kuchni z salonem nie oznacza jednak, że oba pomieszczenia tworzą jedną całość – zazwyczaj są one optycznie rozdzielone. Dziś podsuniemy wam kilka pomysłów na to, jak sprytnie i efektownie oddzielić strefę gotowania od strefy wypoczynku.

Ścianka

Pierwszą propozycją jest oczywiście ścianka. Może być ona zabudowana na całą szerokość kuchni, bądź na jej część. Może być szklana lub wykonana z przezroczystego plastiku. Dzięki niej zasłonimy strefę roboczą naszej kuchni.

Wyspa

Jeśli w naszej kuchni nie brakuje przestrzeni, to idealnym sposobem na oddzielenie jej od salonu będzie oczywiście wyspa. Jej wielkość powinna być uzależniona od wielkości pomieszczenia. Będzie ona nie tylko 'separatorem' ale również dodatkowym blatem roboczym, nad którym idealnie będzie prezentował się okap wyspowy. Połączenie stali nierdzewnej i czarnego szkła wraz z niebanalnym designem sprawia, że okap idealnie prezentować będzie się w nowoczesnej kuchni. Na wyspie możemy zamontować dodatkowe szafki i szuflady dzięki czemu będzie ona bardziej funkcjonalna. Musimy jednak pamiętać, aby wokół wyspy było dość wolnej przestrzeni – abyśmy mogli swobodnie poruszać się po kuchni.

Półwysep

Zawsze gdy nie możemy sobie pozwolić na wyspę w kuchni, to możemy skorzystać z jej alternatywy – czyli półwyspu. Zajmuje ona mniej miejsca, a również będzie dodatkowym miejscem do pracy i przechowywania produktów żywnościowych. Półwysep idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.

Bar

Bar jest najpopularniejszą formą półwyspu. Blat baru jest umieszczony wyżej, niż zwykły blat roboczy. Wszystko po to, abyśmy mogli trochę ukryć przestrzeń roboczą naszej kuchni. Ponadto, wyższy blat umożliwia nam wykorzystanie hokerów, które są niezwykle efektowne – szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Z jednej strony bar, a z drugiej tradycyjne szafki – czyli rozwiązanie idealne.

Minibarek

Minibar jest o wiele mniejszy i niższy niż bar. Nie zasłania on już strefy roboczej naszej kuchni, jednak pomimo tego cieszy się on ogromną popularnością. Stanowi on wspaniałą alternatywę dla klasycznej jadalni – dlatego wykorzystywany jest głównie w mniejszych wnętrzach. 

Stół

Kuchnię i salon możemy rozdzielić także za pomocą stołu. Będzie to idealne rozwiązanie dla dużych rodzin, które wspólnie spożywają posiłki. Oczywiście stół to dość duży i masywny mebel – dlatego rozwiązanie to nadaje się jedynie do dużych, przestronnych wnętrz.

Meble i sofa

Świetnym sposobem na sprytne oddzielenie kuchni od salonu może być zabudowa meblowa. Można tutaj postawić na wysokie i proste formy lub też niskie, bardziej ozdobne meble. Będą one piękną ozdobą obu pomieszczeń a dodatkowo będą taką 'subtelną granicą' pomiędzy pomieszczeniami. Do podziału możemy wykorzystać również sofę, która oprócz swojej pierwotnej funkcji będzie skutecznie oddzielać kuchnię od salonu.

Źródło: Velge

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • katarzynka, 2018-03-22 18:21:49

    Ja nie mam aż tak dużego metrażu i rozdzieliłam kuchnię z salonem za pomocą narożnika świtnie pasuje zgrabny naroznik misurii u mnie wygląda świetnie

POLECAMY W SERWISACH