Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Białe ściany, lśniące, gładkie powierzchnie, minimum mebli, dodatki tylko te niezbędne i – obowiązkowo – oparte na ciekawym pomyśle.

Białe ściany, lśniące, gładkie powierzchnie, minimum mebli, dodatki tylko te niezbędne i – obowiązkowo – oparte na ciekawym pomyśle.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00

Aranżacja z czerwienią i szarościami: mieszkanie dla minimalisty

W domach z betonu... nie ma wolnej miłości – śpiewa Martyna Jakubowicz. Okazuje się jednak, że sporo można zdziałać, gdy upodobanie do minimalizmu wesprzemy kreatywnością, a wszystko odpowiednio przyprawimy szczyptą designu.

Zachwyca go mieszanka świateł, kolorów, rozmywanie się konturów – możliwe do zaobserwowania tylko z pewnej odległości. Kocha oglądać świat z wysokości. Marzy o tym, by wraz ze swoją żoną, zamieszkać w pięknym domu na szycie góry.

Piotr Stanisz, architekt, pasjonat downhill'u, miłośnik rzeczy ubarwiających codzienność, zaprosił nas do swojego mieszkania w Częstochowie. Jeszcze nie na szczycie góry, ale wysoko, na 7 piętrze, z widokiem... na Jasną Górę.

- Budynek ma tyle lat, co ja, czyli jest nieco po trzydziestce – śmieje się architekt.

To właśnie lokalizacja na dużej wysokości i piękny widok z okna, szczególnie nocą, skusiły młode małżeństwo do kupna mieszkania. Rewitalizacja wnętrza, które swoją świetność dawno już miało za sobą, a kryzysowe lata 70. pozostawiły na nim swoje piętno, przyniosła zaskakujące rezultaty...

Na znajomych, którzy po raz pierwszy przekraczają próg tego domu, największe wrażenie robi poczucie przestrzeni, typowe dla domów jednorodzinnych i prawie nieobecne w blokach z wielkiej płyty. Indywidualny wyraz nadaje salonowi ciemna, bogato usłojona podłoga (merbau przemysłowy). Jej dynamiczny rysunek doskonale współgra z białymi płaszczyznami ścian i „ostrymi w swoim wyrazie”, czerwonymi akcentami: dywan, szafka (IKEA). Aluminiowe detale i powściągliwość w doborze wyposażenia nadają otoczeniu nieco industrialny charakter. 

PROJEKTANT

Piotr Stanisz

Pracownia Architektury PS

WASZE KOMENTARZE (7) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA