Białe ściany, lśniące, gładkie powierzchnie, minimum mebli, dodatki tylko te niezbędne i – obowiązkowo – oparte na ciekawym pomyśle.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Białe ściany, lśniące, gładkie powierzchnie, minimum mebli, dodatki tylko te niezbędne i – obowiązkowo – oparte na ciekawym pomyśle.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Aranżacja z czerwienią i szarościami: mieszkanie dla minimalisty

W domach z betonu... nie ma wolnej miłości – śpiewa Martyna Jakubowicz. Okazuje się jednak, że sporo można zdziałać, gdy upodobanie do minimalizmu wesprzemy kreatywnością, a wszystko odpowiednio przyprawimy szczyptą designu.

Zachwyca go mieszanka świateł, kolorów, rozmywanie się konturów – możliwe do zaobserwowania tylko z pewnej odległości. Kocha oglądać świat z wysokości. Marzy o tym, by wraz ze swoją żoną, zamieszkać w pięknym domu na szycie góry.

Piotr Stanisz, architekt, pasjonat downhill'u, miłośnik rzeczy ubarwiających codzienność, zaprosił nas do swojego mieszkania w Częstochowie. Jeszcze nie na szczycie góry, ale wysoko, na 7 piętrze, z widokiem... na Jasną Górę.

- Budynek ma tyle lat, co ja, czyli jest nieco po trzydziestce – śmieje się architekt.

To właśnie lokalizacja na dużej wysokości i piękny widok z okna, szczególnie nocą, skusiły młode małżeństwo do kupna mieszkania. Rewitalizacja wnętrza, które swoją świetność dawno już miało za sobą, a kryzysowe lata 70. pozostawiły na nim swoje piętno, przyniosła zaskakujące rezultaty...

Na znajomych, którzy po raz pierwszy przekraczają próg tego domu, największe wrażenie robi poczucie przestrzeni, typowe dla domów jednorodzinnych i prawie nieobecne w blokach z wielkiej płyty. Indywidualny wyraz nadaje salonowi ciemna, bogato usłojona podłoga (merbau przemysłowy). Jej dynamiczny rysunek doskonale współgra z białymi płaszczyznami ścian i „ostrymi w swoim wyrazie”, czerwonymi akcentami: dywan, szafka (IKEA). Aluminiowe detale i powściągliwość w doborze wyposażenia nadają otoczeniu nieco industrialny charakter. 

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • bestsale-pl, 2012-08-10 12:25:08

  pomysł zrealizowany :) nam się podoba :)
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:37:04

  Brakuje czegoś na ścianach. Może Duże zdjęcia na płótnie przedstawiające miasto? Oczywiście czarno białe
 • Shadow, 2011-03-17 08:44:47

  Piękny projekt.
 • Marina7, 2009-06-24 16:08:25

  świetna szafka pod TV, takie sliskie i ostre kolory dają wnetrzu cały urok !
 • Domatorka, 2009-05-26 19:14:15

  Śliczny parkiet. I do tego idealnie komponuje się z meblami i dodatkami. Ten jego ciekawy, głęboki i ciepły kolor to dla mnie największy hit tego wnętrza...
 • nowy, 2009-05-12 12:27:59

  Intryguje mnie to "koło" do jeżdżeniai ten przyrząd do poprawy budowy ciała.....wspomniany minimalizm, koniak - wszystko razem ???
 • AfterWork, 2009-04-24 11:40:51

  Bardzo koniakowe wnętrze, można się w nim bardzo dobrze poczuć...

POLECAMY W SERWISACH