Meble umieszczone w salonie są wyrazem nowoczesności poprzez charakterystycznie zarysowane kształty i fronty na wysoki połysk. Eleganckim akcentem jest tutaj czarny kolor frontu na szafce RTV.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Meble umieszczone w salonie są wyrazem nowoczesności poprzez charakterystycznie zarysowane kształty i fronty na wysoki połysk. Eleganckim akcentem jest tutaj czarny kolor frontu na szafce RTV.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 wrz 2015 13:40

Bardzo mały salon w bloku. Zobacz gotowy projekt

Małe mieszkanie nie musi być urządzone tylko w jasnych barwach, by wydawało się większe i przestronniejsze. Zobaczcie jak to zrobić.

Mieszkanie urządzono tak, by mała powierzchnia została wykorzystana do maksimum, jednocześnie nie zabierając dużo miejsca. Projektantka postanowiła więc, by wnętrze zostało strefą otwartą: kuchni oddzielonej od reszty płytą, oraz jadalni umieszczonej w tym samym pomieszczeniu co salon.

Kuchnia została zaaranżowana w nowoczesny sposób. W tak małym pomieszczeniu każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Światło naturalne wpadające do środka oświetla białe fronty szafek aneksu kuchennego, dzięki którym pomieszczenie nabiera jasności i przestronności. Ciemny blat szafek kontrastuje z bielą, przez co wnętrze staje się eleganckie i nowoczesne.

Drobne detale w postaci uchwytów szafek współgrają z kolorystyką blatu i sprzętu AGD. Warto tu też zwrócić uwagę na charakterystyczne elementy dekoracyjne nad blatem kuchennym. Szklana płyta oraz dekory z motywem dmuchawców stanowią nie tylko dekorację, lecz także zabezpieczenie przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem ścian.

Błękitna ściana została przeniesiona z kuchni również do jadalni. To doskonałe tło dla czerni blatu stołu, który kontrastuje z bielą nowoczesnych krzeseł. Nowoczesnym zacięciem strefy jadalni jest idealne dopasowanie metalu stołu i krzeseł. Czarne, minimalistyczne wiszące lampy w kształcie słoiczków idealnie podkreślają nowoczesny styl jadalni.

Tak jak kuchnia i jadalnia został zaaranżowany i salon. Biel ścian oraz szafek umieszczonych w salonie to doskonałe tło dla innowacji – czerni. W tym kolorze umieszczono tam skórzaną kanapę oraz front szafki RTV. Nawiązaniem do błękitu stały się zasłony okienne oraz drobne dekoracje. Pomieszczenie optycznie powiększa lustrzana mozaika odbijająca światło. Do mozaiki dołączono błyszczący żyrandol otoczony szkłem.

Projekt: Marta Kilan. Zdjęcia: Bartosz Jarosz.

Tekst: Natalia Jasińska.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • anulka7, 2015-09-15 10:32:06

    Ta sofa robi wrażenie! Podobne skórzane widziałam na Estelia Style. Mają dobre ceny.

POLECAMY W SERWISACH