Kolumny w początkowych założeniach miały być nowoczesnym, metalowym elementem wystroju wnętrza. Fot. Markowski Tomek.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kolumny w początkowych założeniach miały być nowoczesnym, metalowym elementem wystroju wnętrza. Fot. Markowski Tomek.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Beż i brąz. Kolory przytulnego domu

Aranżacja wnętrza podobnie jak kompozycja muzyczna, w zależności od tego jakich środków wyrazu użyjemy, może nas wywołać odmienny nastrój. Wszelkiego rodzaju odcienie brązów, beżów i surowość cegieł w połączeniu z nawet najbardziej nowoczesną architekturą wnętrza potrafią stworzyć w mieszkaniu subtelny klimat.

Przestronne, bardzo wysokie i bogate w rozbudowane formy architektoniczne – antresole, kolumny, schody – wnętrze, ze względu na monumentalizm oraz duże powierzchnie przeszklone wydaje się, być stworzone dla ultranowoczesnego stylu.

Właściciele zapragnęli jednak połączyć minimalizm i czystą formę z urokiem przestrzeni „oswojonej” i udomowionej. Efektem trafnych i przemyślanych wyborów jest niezwykle atrakcyjny, ze smakiem łączący klasykę i awangardę salon.

Ściany w ciepłym kolorze

Cynamonowe ściany nadały wnętrzu wyrazu i „przytulności”, pozostałe kolory to różnorodne odcienie brązu delikatnie przytłumiające biel pozostałych ścian.

Centralną oś pomieszczenia stanowi przewód kominowy, tworzący wertykalną, pełną uskoków formę łączącą się ze schodami i antresolami. Surowe cegły, kamienna obudowa kominka oraz beżowa okładzina wokół niego to elementy łamiące surowość białej konstrukcji.

Drewno egzotyczne na podłodze

Egzotyczne merbau na podłodze wraz z indochińskim stolikiem i zestawem wypoczynkowym w kolorze tofii tworzą strefę wypoczynku utrzymaną w klasycznym stylu. Przedmiotów „z duszą” zresztą w tym wnętrzu nie brakuje – amfora z piaskowca, gitara, kolekcja zabytkowych nart to ślady indywidualnych rysów charakteru gospodarzy.

Rezygnacja z klasycznych ścian i tworzenie podziałów za pomocą różnych pod względem kolorystyki, ale także wymiarów i faktury materiałów na podłodze pozwala na płynne poruszanie się w mieszkaniu. Szczególny nastrój wnosi do wnętrza ściana o falistym kształcie, na której zastosowano rustykalną okładzinę klinkierową.

Urok nieregularnej nieco surowej faktury podkreślają punkty świetlne w podłodze.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • domartstyl-pl, 2012-04-11 15:28:58

  okna nadają tu niesamowitego charakteru..
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:31:12

  Przepiękne okna!
 • taka jedna, 2011-07-06 22:33:05

  Kanapy powinny być chyba jaśniejsze, bardziej morelowe, no i nie lubię takich ścianek ceglanych - a tak to pięknie!!! Wyważony styl, zalatuje kolonializmem (zwłaszcza kolorystyka podłogi i mebli), a zarazem taki niebanalny...
 • labina, 2010-02-15 12:14:32

  w trzecim obrazu kanapy zlewaja sie ze scianami, mysle ze kanapy powinny byc ciutke ciemniejsze
 • Kasia83, 2009-05-24 14:01:38

  Wszystko OK, ale kolor kanapy jest dla mnie nie do zaakceptowania - dałabym nieco bardziej "czekoladowy" kolor obić.
 • nowy, 2009-05-12 11:42:14

  Wspaniała aranżacja, wszystko na swoim miejscu

POLECAMY W SERWISACH