Schody i regał na książki w jednym? Dlaczego nie! Fot. Eva Cotman.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Schody i regał na książki w jednym? Dlaczego nie! Fot. Eva Cotman.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
01 cze 2014 20:22

Biała cegła na ścianie: stwórz salon z charakterem

Biała ceglana ściana, żarówki na kolorowych kablach zamiast standardowych lamp - czasem niewiele trzeba by mały pokój nabrał charakteru! zobaczcie ciekawą propozycję aranżacji salonu.

Niewielkie mieszkanie w Barcelonie, mieszczące się w starej kamienicy, w 2013 roku przeszło gruntowny remont. Po nim "wyłoniło się", można powiedzieć, na nowo - z pięknymi odkrytymi cegłami, które pomalowano na biało by wnętrzu dodać przestrzeni oraz drewnianymi stropami. A także z niepowtarzalnym minimalistycznym wystrojem.

Biel to doskonała baza do dalszych aranżacji. W niewielkiej przestrzeni okazała się także najlepszym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza i rozświetlenie pomieszczeń. Sercem mieszkania jest oryginalny wielofunkcyjny moduł meblowy, który pełni jednocześnie funkcję biblioteczki, regały, szafy, stołu, schodów oraz wydziela poszczególne części otwartej przestrzeni. Jest przy tym wyjątkowo widowiskowym elementem.

Kuchnia tworzy jedną całość z częścią wypoczynkową i niewielką jadalnią. Proste białe bryły szafek kuchennych tworzą udany duet z równie białą, nowoczesną wyspą kuchenną, na której zlokalizowano płytę grzejną. Pomalowano na biało cegły oraz drewniane stropy nawiązują do historii mieszkania, a jednocześnie tworzą loftowy, niezobowiązujący, a przy tym wyjątkowo lekki klimat. Zachowano go także w podobnej stylistycznie sypialni - biel ożywia jedynie modne oświetlenie w postaci żarówek wiszących na kolorowych kablach.

Projekt wnętrza oraz źródło zdjęć: Eva Cotman, www.evacotman.com 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH