We wnętrzu króluje kamień, szkło i drewno. Dzięki jasnej kolorystyce salon wydaje się przestronny i pełen harmonii. Fot. Green Canoe.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

We wnętrzu króluje kamień, szkło i drewno. Dzięki jasnej kolorystyce salon wydaje się przestronny i pełen harmonii. Fot. Green Canoe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
18 marz 2014 12:30

Białe wnętrze w kobiecym stylu: glamour na czasie

Harmonia od progu, spokój, elegancja. I natura wpraszająca się do okien. Monika wymarzyła sobie wnętrze idealne do relaksu. Magda pomogła jej spełnić to marzenie.

Właścicielka nie miała większych wątpliwości co do głównych założenin koncepcyjnych przestrzeni: miało być jasno, nowocześnie, przestronnie. W realizacji tej wizji pomogła jej arch. Magdalena Smyk. 

- Jedyny moment, w którym poczułam lekką obawę - opowiada Monika. - nastąpił, gdy Magda zaproponowała czerń na ścianach w salonie. Dałam się jej jednak przekonać i okazało się, że była to trafna decyzja.

Baza czarno-biała, dodatki w kolorze

Kontrast nadał wnętrzu pazur, a sama czerń stanowi idealną bazę do doboru wszystkich dekoracji. Właścicielka lubi rzeczy z charakterem, stąd w jej apartamencie, oprócz prostych w stylu i nowoczesnych dekoracji, znalazła się sporych rozmiarów lampa z teatru czy stare maszyny do pisania i szycia. Większość dodatków utrzymana jest w kolorystyce czarno-białej, ale sezonowo Monika bawi się także żywszymi kolorami. W salonie bywają fiolety, turkusu czy czerwień. Zmieniam kolory w zależności od nastroju - wyjaśnia.

We wnętrzu użyto szlachetnych materiałów, takich jak kamień, szkło czy drewno dębowe. Wszystkie zbędne rzeczy schowane zostały w pomysłowych schowkach i zabudowach. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń jest pełna harmonii. Urządzony minimalistycznie salon nie jest jednak zimny: kobiecego charakteru i ciepła dodają mu dobrze dobrane meble i rozpraszające światło, lekkie jak mgiełka zasłony.

Tekst i zdjęcia: Green Canoe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH