Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Urządzony w skandynawskiej manierze salon zdominował duet czerni i bieli w równych proporcjach, dla których tło stanowią szare ściany. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Urządzony w skandynawskiej manierze salon zdominował duet czerni i bieli w równych proporcjach, dla których tło stanowią szare ściany. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 16 maj 2016 14:49 (aktualizacja: 17 maj 2016 20:28)

Czarno-biały salon. Zobacz galerię modnych aranżacji

Duet czerni i bieli to uniwersalne połączenie, które jest zawsze modne. Świetnie prezentuje się również w aranżacji salonu.

Chcąc urządzić salon, który zawsze będzie na czasie najlepiej jest sięgnąć po połączenie czerni i bieli. Duet tych dwóch kontrastujących ze sobą barw nigdy nie wychodzi z mody, niezależnie od tego, jakie obecnie panują tendencje wnętrzarskie. 

Co więcej, czerń i biel prezentują się dobrze zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach, w połysku i w macie. Taką aranżację salonu jest także trudno "zepsuć" zbyt pstrokatymi dodatkami. Biel i czerń tworzą bowiem dobre tło dla wprowadzania dodatków w różnych kolorach, tonując te bardziej szalone. 

Urządzając czarno-biały salon możemy wybrać aranżację, w której czerń i biel występują w podobnych ilościach lub też postawić na dominację jednej z barw, podczas gdy druga staje się wówczas jedynie urozmaicającym akcentem. Czarno-białe wnętrza świetnie prezentują się w kompozycji z szarością, która jako kolor pośredni tworzy z nimi monochromatyczną aranżację. 

Bezpieczniej jest postawić na przewagę bieli i takie proporcje przeważają w większości aranżacji. Czerń może bowiem optycznie pomniejszyć wnętrze, choć jeśli odpowiednio zestawiona z bielą, może również stworzyć ciekawą perspektywę, a wykończona w połysku - dodawać przestrzeni głębi. 

W naszej galerii pokazujemy 10 aranżacji czarno-białych salonów z polskich domów. Zobaczcie, jak można urządzić taki salon z projektantem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA