Urządzony w skandynawskiej manierze salon zdominował duet czerni i bieli w równych proporcjach, dla których tło stanowią szare ściany. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Urządzony w skandynawskiej manierze salon zdominował duet czerni i bieli w równych proporcjach, dla których tło stanowią szare ściany. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 maj 2016 14:49

Czarno-biały salon. Zobacz galerię modnych aranżacji

Duet czerni i bieli to uniwersalne połączenie, które jest zawsze modne. Świetnie prezentuje się również w aranżacji salonu.

Chcąc urządzić salon, który zawsze będzie na czasie najlepiej jest sięgnąć po połączenie czerni i bieli. Duet tych dwóch kontrastujących ze sobą barw nigdy nie wychodzi z mody, niezależnie od tego, jakie obecnie panują tendencje wnętrzarskie. 

Co więcej, czerń i biel prezentują się dobrze zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach, w połysku i w macie. Taką aranżację salonu jest także trudno "zepsuć" zbyt pstrokatymi dodatkami. Biel i czerń tworzą bowiem dobre tło dla wprowadzania dodatków w różnych kolorach, tonując te bardziej szalone. 

Urządzając czarno-biały salon możemy wybrać aranżację, w której czerń i biel występują w podobnych ilościach lub też postawić na dominację jednej z barw, podczas gdy druga staje się wówczas jedynie urozmaicającym akcentem. Czarno-białe wnętrza świetnie prezentują się w kompozycji z szarością, która jako kolor pośredni tworzy z nimi monochromatyczną aranżację. 

Bezpieczniej jest postawić na przewagę bieli i takie proporcje przeważają w większości aranżacji. Czerń może bowiem optycznie pomniejszyć wnętrze, choć jeśli odpowiednio zestawiona z bielą, może również stworzyć ciekawą perspektywę, a wykończona w połysku - dodawać przestrzeni głębi. 

W naszej galerii pokazujemy 10 aranżacji czarno-białych salonów z polskich domów. Zobaczcie, jak można urządzić taki salon z projektantem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH