Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wystarczy jedno krótkie spojrzenie i wiemy na pewno, że to czerwień dominuje w tym wnętrzu. Jest silnie reprezentowana przez sofę, obrotowy fotel i podnóżek (IKEA), okrągły stolik kawowy oraz wiszącą lampę. Fot. Monika Filipiuk.

Wystarczy jedno krótkie spojrzenie i wiemy na pewno, że to czerwień dominuje w tym wnętrzu. Jest silnie reprezentowana przez sofę, obrotowy fotel i podnóżek (IKEA), okrągły stolik kawowy oraz wiszącą lampę. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 09 lut 2014 18:03)

Czerwone meble: sposób na ożywienie pokoju

Nikt nie doceni lepiej gry świateł i kolorów, niż sam fotograf. Emocjonujące kontrasty, blaski, błyski i prześwity, z którymi można by poigrać... stały się mocną stroną tego salonu.

Pani domu, zapalona pasjonatka fotografii, inne przestrzenie domu postanowiła uczynić równie atrakcyjnymi, jak ciemnia, w której zaszywa się na długie godziny. Jej wizje urzeczywistnił arch. Maciej Setniewski. Aranżację salonu rozpoczęto od wyburzenia ścianek działowych, tworząc przestronną strefę, pełną świateł i blasków, które docierają z kuchni i holu (salon jest na nie otwarty).

Pokój dzienny w czerwieni

Powstało eklektyczne wnętrze – inspirujące i cieszące oko. Do głosu dochodzi w nim głównie ognista czerwień, bez pardonu dominująca nad różnorodnymi sprzętami wypełniającymi przestrzeń. Jednak, podobnie jak w przypadku fotografii, nie zawsze to, co najbardziej jaskrawe i przyciągające oko, jest największym walorem obrazu, jaki oglądamy. W „kadrze” pojawiają się bowiem liczne subtelne smaczki, które igrając ze światłem, budują równie intrygujący kontekst.

Eklektyczne wnętrze

Każdy detal w salonie jest przemyślany i na swój sposób „egzotyczny” (m.in. przez zaskakujące związki, w które wchodzi) każdy, poza funkcją użytkową, staje się sprawcą doznań estetycznych. Przeźroczyste, niemal niewidoczne krzesła z pleksi, ustawione wokół stołu, są na tyle efemeryczne, że niemalże zupełnie nie zabierają przestrzeni.

Oddają pierwszeństwo innym uczestnikom tej gry kolorów, świateł i osobowości. Tworzą dyskretny kontekst, który pozwala zaistnieć pozostałym bohaterom tego spektaklu, chociażby staroświeckiemu kredensowi z rzeźbionymi frontami. Upolowany przez właścicieli na targu staroci, przeżywa swoją drugą młodość. W tym salonie to on „rozdaje karty”.

PROJEKTANT

Maciej Setniewski

Setniewski i Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA