Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Regały na książki musiały zostać zrobione „pod wymiar”. Fot. Bartosz Jarosz.

Regały na książki musiały zostać zrobione „pod wymiar”. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00

Domowy gabinet w klasycznym stylu

Mosiężna kołatka na pięknych, rzeźbionych drzwiach dowodzi, że to miejsce szczególne. Nie można tu wejść w każdej chwili, a tym bardziej od niechcenia. Tu się czyta i pracuje, w ciszy i skupieniu.

W gabinecie takim jak ten, Oscar Wilde czułby się jak ryba w wodzie, a Mark Twain siedziałby przez cały czas z nosem w książkach... Pokój do pracy, a zarazem domowa biblioteka, został zaaranżowany w zacisznej piwnicy, co zdradza niewielkie, umieszczone dość wysoko okienko.

W wydaniu klasycznym

Gabinet to jedyne miejsce w domu, urządzone w klasycznym stylu, cała reszta jest stricte nowoczesna. O takim jednak, nieco innym miejscu do pracy, marzyli gospodarze, a właściwie gospodarz, bo to dla niego pierwotnie stworzono to wnętrze. Gabinet tymczasem tak bardzo spodobał się również pani domu, że dzisiaj oboje małżonkowie są jego użytkownikami.

Na zamówienie

Meble do tego wnętrza zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane z pobejcowanego na ciemno dębu. Ponieważ gabinet jest niezbyt wysoki, regały na książki musiały zostać zrobione „pod wymiar”. U góry każdego z nich zainstalowano nowoczesne halogeny w stylowych oprawach, imitujących stare złoto. Ich światło dyskretnie oświetla domowy księgozbiór.

Elegancki, zdobiony kryształkami Swarovskiego plafon pod sufitem, bordowa, tkaninowa tapeta czy gruba, ozdobna zasłona w oknie, kreują niepowtarzalny klimat... I tylko znak czasów – komputer, a także podłoga wyłożona jasnym gresem, pod którym zainstalowano ogrzewanie podłogowe, zdradzają, że to jednak XXI, a nie XIX wiek.

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA