Regały na książki musiały zostać zrobione „pod wymiar”. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Regały na książki musiały zostać zrobione „pod wymiar”. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Domowy gabinet w klasycznym stylu

Mosiężna kołatka na pięknych, rzeźbionych drzwiach dowodzi, że to miejsce szczególne. Nie można tu wejść w każdej chwili, a tym bardziej od niechcenia. Tu się czyta i pracuje, w ciszy i skupieniu.

W gabinecie takim jak ten, Oscar Wilde czułby się jak ryba w wodzie, a Mark Twain siedziałby przez cały czas z nosem w książkach... Pokój do pracy, a zarazem domowa biblioteka, został zaaranżowany w zacisznej piwnicy, co zdradza niewielkie, umieszczone dość wysoko okienko.

W wydaniu klasycznym

Gabinet to jedyne miejsce w domu, urządzone w klasycznym stylu, cała reszta jest stricte nowoczesna. O takim jednak, nieco innym miejscu do pracy, marzyli gospodarze, a właściwie gospodarz, bo to dla niego pierwotnie stworzono to wnętrze. Gabinet tymczasem tak bardzo spodobał się również pani domu, że dzisiaj oboje małżonkowie są jego użytkownikami.

Na zamówienie

Meble do tego wnętrza zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane z pobejcowanego na ciemno dębu. Ponieważ gabinet jest niezbyt wysoki, regały na książki musiały zostać zrobione „pod wymiar”. U góry każdego z nich zainstalowano nowoczesne halogeny w stylowych oprawach, imitujących stare złoto. Ich światło dyskretnie oświetla domowy księgozbiór.

Elegancki, zdobiony kryształkami Swarovskiego plafon pod sufitem, bordowa, tkaninowa tapeta czy gruba, ozdobna zasłona w oknie, kreują niepowtarzalny klimat... I tylko znak czasów – komputer, a także podłoga wyłożona jasnym gresem, pod którym zainstalowano ogrzewanie podłogowe, zdradzają, że to jednak XXI, a nie XIX wiek.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Anika, 2010-12-30 00:44:07

  Ja nie mam może półek tak dookoła, ale cała jedną ścianę owszem :) i wygląda to moim zdaniem naprawdę fajnie i przytulnie. Znalazłam w necie taką firmę Cellaio - zaprojektowali mi tę bibliotekę za darmo i za darmo ją zmontowali u mnie w domku :) Jestem bardzo zadowolona bo zawsze chciałam mieć własnie taką biblioteczkę :)
 • nowy, 2009-05-12 15:18:54

  Ta kołatka jest super...Takie detale budują wspomnienia o dziadku siedzącym za biurkiem do którego, aby wejść trzeba stukać i jeszcze trzeba ze sobą mieć mały stołeczek..
 • admin2123, 2008-12-18 15:01:02

  Marze o takiej bibliotece wypełnionej ksiązkami. Niestety na 52 metrach kwadratowych moge sobie pomarzyć:(

POLECAMY W SERWISACH