W marmurową posadzkę wkomponowany został parkiet wykonany z drewna egzotycznego, który z jednej strony ociepla wnętrze, natomiast z drugiej stanowi ekspozycję mebli wypoczynkowych. Fot. Marcin Łukaszewicz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

W marmurową posadzkę wkomponowany został parkiet wykonany z drewna egzotycznego, który z jednej strony ociepla wnętrze, natomiast z drugiej stanowi ekspozycję mebli wypoczynkowych. Fot. Marcin Łukaszewicz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 lut 2009 18:01

Drewno egzotyczne w salonie. Jak je łączyć z wyposażeniem?

Stworzony w duchu minimalizmu salon przyciąga uwagę prostymi formami, a także przestronnością spotęgowaną przez otwartą kompozycję. Pomimo operowania środkami charakterystycznymi dla minimalizmu wnętrze nie jest zimne, a wręcz przeciwnie emanuje ciepłem i sprawia wrażenie zacisznego.

Minimalizm w zaprojektowanym przez arch. Joannę Wysocką wnętrzu przejawia się w każdym szczególe: prostej formie mebli, a także w ich ograniczeniu do niezbędnego minimum oraz kolorystyce zdominowanej przez jasne barwy (beż, ecru, biały).

Jednak te minimalistyczne środki nie przeszkodziły w tym, by wnętrze prezentowanego salonu zaaranżować w klimacie przytulności i ciepła. Tego nastroju nie psuje nawet ogromna, niczym nie zagospodarowana przestrzeń. Efekt przytulności prezentowany salon zawdzięcza przede wszystkim zastosowanej kolorystyce oraz oświetleniu.

Meble wypoczynkowe w kolorze beżowym

Chłodny odcień écru mebli wypoczynkowych złagodzony został poprzez wprowadzenie drewna czereśniowego, z którego wykonanie tylko komodę oraz stoliki, ale także parkiet.

Drewno jesionu wykorzystano do zrealizowania falującej linii, która wijąc się pomiędzy podłogowymi płytkami, z patynowanego marmuru, oddziela część wypoczynkową od części jadalnej i kuchennej. W budowaniu atmosfery ciepła sprzyja także światło, którego źródłem w dzień jest słońce, natomiast wieczorem – ogromna ilość lamp.

Pokój z kominkiem

Lampy wyposażone zostały w tradycyjne żarówki, emanujące żółtym, ciepłym światłem. Nieregularny kształt linii oddzielającej poszczególne strefy zainspirował projektantkę do dalszych eksperymentów. I tak we wnętrzu zagościły łuki wokół kominka, półokrągła ścianka w holu, do której przytwierdzone są schody prowadzące na piętro oraz okrągłe kolumny.

Nieregularny kształt ma także stojący obok kominka szezlong oraz dwa fotele ustawione w pobliżu kolumny.

WASZE KOMENTARZE (10)

DODAJ KOMENTARZ
 • madziulka, 2011-12-30 15:40:31

  Świetne wnętrze. Póki co dla mnie nr 1.
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:09:00

  Bardzo podoba mi się zaokrąglona ściana
 • taka jedna, 2011-07-06 20:32:24

  Dość monotonne wnętrza...
 • Gość, 2010-07-02 17:17:45

  Gdzie można kupić takie płytki
 • sherman, 2010-02-15 12:58:29

  Dla mnie ideał wnętrza.Kiedy zabiegany wracasz po pracy,przeciskaleś się przez tłum na ulicy ,w sklepie ,uczyłeś się cierpliwości w korku- wracasz do domu.Jeżeli cenisz sobie przestrzeń i spokój -to będzie "Twój dom".Dla mnie ideał.
 • klio, 2009-11-06 02:08:10

  schludne,ciepłe,przyjazne...

  a brudzić się będzie dokładnie tak samo jak wnętrze ciemne,

  tyle tylko,że tu będzie to bardziej widoczne

  a tym samym będzie to mobilizowało do utrzymania w nienagannej czystosci

  za kilka lat będzie zapewne mniej 'zapuszczone' i zaniedbane niż każde inne
 • nowy, 2009-05-12 15:40:59

  Idealne jasne wnętrze, ale gdy zagoszczą w nich maluchy, nie wiem czy założenie tej sterylności nie pryśnie...
 • Kiwaczek, 2009-02-26 10:48:52

  Subtelne spokojne wnętrze, dla minimalistów i perfekcjonistów. No ale już wyobrażam sobie, jak do tego wymuskanego salonu wbiega ze spaceru piesek...
 • kaktus, 2009-02-25 15:03:11

  To nie moja bajka, ładne, z dopracowanymi detalami, ale dla mnie jakieś bez wyrazu
 • Karina, 2009-02-25 09:13:32

  Ładne, tylko za bardzo jasne, nie wiem czy to praktyczne na dłuższą metę

POLECAMY W SERWISACH