Znajdujące sie na półkach i szafkach bibeloty to pamiątki z dalekich podróży m.in. do Chin, Kenii, RPA i Indonezji.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Znajdujące sie na półkach i szafkach bibeloty to pamiątki z dalekich podróży m.in. do Chin, Kenii, RPA i Indonezji.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 lut 2010 11:52

Fioletowe meble w salonie: nie bój się koloru

Imponująco wysoka przestrzeń z ciekawie wydzielonymi, funkcjonalnymi strefami. Konsekwentnie zastosowana paleta barw i wysmakowana prostota aranżacji.

Wnętrze, które wiele "obiecuje" i potrafi dotrzymać swoich obietnic. Przestronny i doskonale oświetlony salon powstał z dwóch wcześniej istniejących długich pokoi, dzięki czemu można w nim było wydzielić kilka różnych stref, a także otworzyć na jadalnię i kuchnię.

Główna przestrzeń to miejsce relaksu z kącikiem telewizyjnym, w którym króluje obrzymi i komfortowy zestaw wypoczynkowy w mocnym, fioletowym kolorze (ulubionym kolorze pani domu). Intensywna, wyrazista na tle bieli i brązów barwa fioletu, zdecydowanie wpłynęła na dobór dodatków, które w widoczny sposób ożywiły wnętrze. Ożywczą rolę pełnią też bibeloty, przywiezione przez gospodynię z podróży do Chin, Kenii, RPA i Indonezji.

Po przeciwnej stronie zaaranżowano niewielki, ale wygodny gabinet. W miejscu, gdzie znajdował się wcześniej ciąg kominowy, stworzono stalową konstrukcję, którą obudowano, tworząc w ten sposób antresolę z sypialnią i garderobę. Od strony salonu powstała więc funkcjonalna przestrzeń na książki i bibeloty, zaś obok "regału" stanęło biurko do pracy, a nad nim zawieszono gigantyczne zdjęcie z panoramą Nowego Jorku.

Olbrzymie okna (wnętrze ma nietypową wysokość, bo aż 4,3 m!) to jeden z głównych atutów wnętrza, jednak dobór odpowiednich zasłon stał się w tym przypadku nie lada wyzwaniem. Ostatecznie, w oknach zawisły długie, ponadczterometrowe sznurkowe zasłony w fioletowym kolorze. To subtelny i zarazem bardzo wyrafinowany element aranżacji, podobnie jak długie (2,5 m), supernowoczesne lampy z czarnego, błyszczącego szkła.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 13:57:42

  piękny fiolet
 • taka jedna, 2011-07-06 19:11:48

  Toż to jest ten sam salon, co w tym owocowym z morelowym zestawem wypoczynkowym :) Ale tamten jest przepiękny, a ten tylko ciekawy...
 • Maichalina, 2010-04-07 11:37:10

  Fajne rozplanowanie, ale fioletowy zestaw mi się nie podoba.. w ogóle nie lubię takich odcieni fioletu.

POLECAMY W SERWISACH