Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Znajdujące sie na półkach i szafkach bibeloty to pamiątki z dalekich podróży m.in. do Chin, Kenii, RPA i Indonezji.

Znajdujące sie na półkach i szafkach bibeloty to pamiątki z dalekich podróży m.in. do Chin, Kenii, RPA i Indonezji.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 12 lut 2010 11:52

Fioletowe meble w salonie: nie bój się koloru

Imponująco wysoka przestrzeń z ciekawie wydzielonymi, funkcjonalnymi strefami. Konsekwentnie zastosowana paleta barw i wysmakowana prostota aranżacji.

Wnętrze, które wiele "obiecuje" i potrafi dotrzymać swoich obietnic. Przestronny i doskonale oświetlony salon powstał z dwóch wcześniej istniejących długich pokoi, dzięki czemu można w nim było wydzielić kilka różnych stref, a także otworzyć na jadalnię i kuchnię.

Główna przestrzeń to miejsce relaksu z kącikiem telewizyjnym, w którym króluje obrzymi i komfortowy zestaw wypoczynkowy w mocnym, fioletowym kolorze (ulubionym kolorze pani domu). Intensywna, wyrazista na tle bieli i brązów barwa fioletu, zdecydowanie wpłynęła na dobór dodatków, które w widoczny sposób ożywiły wnętrze. Ożywczą rolę pełnią też bibeloty, przywiezione przez gospodynię z podróży do Chin, Kenii, RPA i Indonezji.

Po przeciwnej stronie zaaranżowano niewielki, ale wygodny gabinet. W miejscu, gdzie znajdował się wcześniej ciąg kominowy, stworzono stalową konstrukcję, którą obudowano, tworząc w ten sposób antresolę z sypialnią i garderobę. Od strony salonu powstała więc funkcjonalna przestrzeń na książki i bibeloty, zaś obok "regału" stanęło biurko do pracy, a nad nim zawieszono gigantyczne zdjęcie z panoramą Nowego Jorku.

Olbrzymie okna (wnętrze ma nietypową wysokość, bo aż 4,3 m!) to jeden z głównych atutów wnętrza, jednak dobór odpowiednich zasłon stał się w tym przypadku nie lada wyzwaniem. Ostatecznie, w oknach zawisły długie, ponadczterometrowe sznurkowe zasłony w fioletowym kolorze. To subtelny i zarazem bardzo wyrafinowany element aranżacji, podobnie jak długie (2,5 m), supernowoczesne lampy z czarnego, błyszczącego szkła.

PROJEKTANT

Katarzyna Krochmal

Galeria Projektu

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA