Wysuwający się na pierwszy plan fotel (Opex) czaruje swoją magią i niepowtarzalnością. Jego drewniana, rzeźbiona podstawa, „wyjęta” z dawnej epoki, połączona została z nowoczesnym materiałem obiciowym – imitacją skóry zebry. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Wysuwający się na pierwszy plan fotel (Opex) czaruje swoją magią i niepowtarzalnością. Jego drewniana, rzeźbiona podstawa, „wyjęta” z dawnej epoki, połączona została z nowoczesnym materiałem obiciowym – imitacją skóry zebry. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Fotel z motywem zebry: pomysł na oryginalny salon

Zapisane na piasku...a mimo to trwałe i spójne. Pomysły i idee aranżacyjne zaskakujące, a jednocześnie tak znane z otaczającego świata. Oto, jak z fascynacji barwą piaskowca, ciepłem którym emanuje, powstał nowoczesny salon. 

Przestronny salon stanowi jedną przestrzeń wraz z jadalnią i kuchnią. Punktem wyjściowym aranżacji trzech stref są dekoracyjne ściany obłożone łupkiem z piaskowca. Jedna z nich stała się tłem dla telewizora plazmowego.

To niezwykle dekoracyjny element salonu, główny bohater oryginalnego i klimatycznego kącika kina domowego. Druga ściana, umieszczona vis a vis, na zasadzie lustrzanego odbicia, stanowi kontekst dla minimalistycznych mebli w kuchni.

Ciekawe pomysły na ścianę

Obie ściany są idealnym tłem dla reszty elementów w salonie. Ponieważ tworzą oryginalne płaszczyzny o strukturze malutkich cegiełek, idealnie komponują się z minimalistycznymi, gładkimi meblami, eksponując czystość ich formy. Ściana z naturalnego materiału, idealnie też współgra z meblami z ciemnego, czekoladowego drewna i różnymi rodzajami skóry.

Piaskowiec pojawia się także w postaci wąskiego pasa, wypełniającego dekoracyjną wnękę kominka. Wszystkie elementy z piaskowca w tym salonie są podświetlone halogenami. To celowy zabieg, który dodatkowo podkreśla i eksponuje interesującą fakturę materiału. Największą osobliwością salonu jest stylowy fotel (Opex) w obiciu z tkaniny imitującej skórę zebry.

Eklektyczne meble

 

Zestawienie drewnianej, misternie rzeźbionej ramy, która ma wyraźnie klasyczny rodowód, z dziką tkaniną (kojarzoną bardziej z Safari niż klasycznymi meblami) – to eklektyzm w inspirującym wydaniu. Mebel niczym dostojny eksponat, przyciąga wzrok każdego, kto pojawia się w tym salonie.

Uwagę gości zatrzymują na dłużej, intrygujące obrazy z cyklu „Robótka na drutach”, Grażyny Kilanowicz-Bareckiej, wykonane nowoczesną techniką. Ich „szorstka” faktura doskonale koresponduje z piaskowcem. Jak wiele można zapisać na piasku? Odpowiedź odnajdziemy w tym niebanalnym wnętrzu...

WASZE KOMENTARZE (9)

DODAJ KOMENTARZ
 • domartstyl-pl, 2012-08-16 17:52:53

  fotel w centrum ! i o to chodzi ! on robi cały efekt :)
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:21:20

  Eleganckie i nowoczesne
 • ls, 2010-03-26 21:16:40

  fotel jest nie ziemski
 • pozdrowiony, 2010-02-23 20:11:47

  Ile mniej więcej kosztuje stworzenie takie wnętrza?

  jestem ciekawy ;) Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
 • Ewka, 2009-06-24 17:25:25

  jeden fotelik w zebre jest ok, w wiekszej ilosci takie wzory wywołują torsje ;]
 • Domatorka, 2009-05-26 19:25:26

  A przepraszam, ten fotel miał upiększać ten salon, czy wręcz przeciwnie. Bo mi z kolei w ogóle sie nie podoba. Co prawda kształt i rama jest świetny, ale już wzór materiału jest zwyczajnie okropny. W ogóle nie pasuje do reszty
 • nowy, 2009-05-12 11:53:13

  Całość utrzymana w czekoladowych barwach, an początku może wydawać się smutna, ale później wycisza i uspokaja.
 • ziutek, 2009-03-13 14:42:27

  to prawdza, fotel jest klasa - jedna rzecz która łamie ład, jest osobna, szczególna i wszystko się wokół niej kręci. To dobry patent na rozbicie jednolitej optyki wnętrza, szkoda, że zabrakło tu jeszcze jakiegoś koloru, kontrapunktu, który podniósłby temperaturę. cóż ludziska się boją żwawszych barw, no ale chwała za fotel
 • Aga, 2009-02-19 13:09:42

  Odlotowy fotel w zeberką, wydaje się z innej bajki, a jak ładnie tu pasuje:)

POLECAMY W SERWISACH