Elegancki charakter domowego gabinetu podkreślają liczne dzieła sztuki. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Elegancki charakter domowego gabinetu podkreślają liczne dzieła sztuki. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
07 kwi 2014 09:07

Galeria obrazów. Piękny gabinet do pracy i relaksu

Dzieła sztuki zawieszone na ścianie nadają temu gabinetowi rangę galerii obrazów. Sprawiają, że domowe biuro jest nie tylko miejscem pracy, ale i relaksu podczas kontemplacji piękna.

Domowe biuro, zaprojektowane przez arch. Ewę Kulikowską w niczym nie przypomina formalnego miejsca pracy. Antyczna szafa i komoda ocieplają gustowne wnętrze, harmonijnie komponując się z eleganckimi oprawami obrazów. O tym, że pokój wykorzystywany jest do pracy, świadczy nowoczesne, białe biurko, na blacie którego stoi komputer. Ścisłą strefę pracy uzupełnia kobiece krzesło w tym samym stylu, jak również niewielka szafka pełniąca rolę kontenera, przeznaczona do przechowywania dokumentów. Mimo że meble te reprezentują znacząco odmienny styl niż starodawne szafy, to jednak harmonijnie komponują się ze sobą na zasadzie kontrastu.

Chociaż pomieszczenie jest dość długie i wąskie, wcale nie jest ciemne ani ponure. Dzięki oknu pokaźnych rozmiarów, miejsce pracy jest optymalnie doświetlone. Światło dzienne najlepiej też eksponuje obrazy, nie przekłamując kolorów wykorzystanych do stworzenia dzieł. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH