Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Elegancki charakter domowego gabinetu podkreślają liczne dzieła sztuki. Fot. Marcin Onufryjuk.

Elegancki charakter domowego gabinetu podkreślają liczne dzieła sztuki. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 07 kwi 2014 09:07

Galeria obrazów. Piękny gabinet do pracy i relaksu

Dzieła sztuki zawieszone na ścianie nadają temu gabinetowi rangę galerii obrazów. Sprawiają, że domowe biuro jest nie tylko miejscem pracy, ale i relaksu podczas kontemplacji piękna.

Domowe biuro, zaprojektowane przez arch. Ewę Kulikowską w niczym nie przypomina formalnego miejsca pracy. Antyczna szafa i komoda ocieplają gustowne wnętrze, harmonijnie komponując się z eleganckimi oprawami obrazów. O tym, że pokój wykorzystywany jest do pracy, świadczy nowoczesne, białe biurko, na blacie którego stoi komputer. Ścisłą strefę pracy uzupełnia kobiece krzesło w tym samym stylu, jak również niewielka szafka pełniąca rolę kontenera, przeznaczona do przechowywania dokumentów. Mimo że meble te reprezentują znacząco odmienny styl niż starodawne szafy, to jednak harmonijnie komponują się ze sobą na zasadzie kontrastu.

Chociaż pomieszczenie jest dość długie i wąskie, wcale nie jest ciemne ani ponure. Dzięki oknu pokaźnych rozmiarów, miejsce pracy jest optymalnie doświetlone. Światło dzienne najlepiej też eksponuje obrazy, nie przekłamując kolorów wykorzystanych do stworzenia dzieł. 

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA