Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesny mebel wypoczynkowy w stylowym otoczeniu. Fot. Bartosz Jarosz.

Nowoczesny mebel wypoczynkowy w stylowym otoczeniu. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 23 marz 2014 15:48 (aktualizacja: 24 marz 2014 07:57)

Glamour w nowoczesnym wydaniu: zobacz aranżację wnętrza

Czy nowoczesny wystrój wnętrza może dobrze współgrać ze stylistyką glamour? Mieszkanie należące do młodego mężczyzny jest najlepszym dowodem, że tak! Wystarczy tylko dobry pomysł.

Projektantka wnętrza, arch. Joanna Nawrocka, miała niełatwe zadanie. Miała stworzyć wnętrze dla mężczyzny, ale z elementami nowoczesnego glamour. Wnętrze, w którym się dobrze odpoczywa, ale jednocześnie i takie, w którym da się efektywnie pracować. I jednocześnie mieszkanie, które pomieści wszystkie pamiątki i bibeloty właściciela, takie, które opowie jego historę. 

Pokój dzienny o wielu funkcjach

W wyniku zmian ścian działowych mieszkania część dawnego korytarza włączono do przestrzeni pokoju dziennego. Duże pomieszczenia spełnia jednoczesnie funkcję wypoczynkową, kącika jadalnianego oraz miejsca pracy.

Udało się to dzięki funkcjonalnemu rozmieszczeniu poszczególnych stref i mebli. Pokój dzienny sąsiaduje z częściowo otwartą kuchnią, a spójny charakter projektu podkreśla jednakowa okładzina podłogowa wykonana z odpornych na uszkodzenia (klasa A5) paneli laminowanych o wyglądzie ługowanych desek.

Stylowe meble

We wnętrzu zwracają uwagę przede wszystkim stylizowane meble. Większość wykonano z drewna dębowego w kolorze wenge, a kolekcję uzupełnia pięknie stylizowany na ludwika przezroczysty fotel z poliwęglanu. Buduarowy klimat zapewnia barokowa tapeta, która dobrze się prezentuje w duecie z całkiem współczesnym szarobeżowym narożnikiem. 

Całości dopełnia eleganckie oświetlenie w stylu glamour, piękne klasyczne zasłony oraz dodatki i dekoracje, a wśród nich przede wszystkim oryginalna rzeźba nad stylowym biurkiem. Właściciel - miłośnik kotów - zadbał także o przestrzeń dla swoich pupili, dlatego w salonie znalazły się także półki dla kocich przyjaciół. Całość jest eklektyczna, pełna smaku i oryginalna. A przede wszystkim w pełni oddaje charakter i osobowość właściciela. 

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA